Oblačno
24°
Bratislava
Ferdinand
30.5.2023
Pri tragickej nehode lietadla prišli o život štyria muži. Jeden z nich bol policajt
Zdielať na

Pri tragickej nehode lietadla prišli o život štyria muži. Jeden z nich bol policajt

TRENČIANSKE STANKOVCE / Pri páde malého motorového lietadla pri obci Trenčianske Stankovce v okrese Trenčín zomreli štyria muži. Ako informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, na mieste udalosti vyhasol život 42-ročného a 25-ročného muža z okresu Trenčín, 43-ročného muža z okresu Topoľčany a 26-ročného muža z okresu Spišská Nová Ves.

​Polícia zároveň potvrdila, že jednou z obetí je aj člen Policajného zboru. "Prípad si prevzal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne. Na mieste prebiehali do neskorých nočných hodín prvotné vyšetrovacie úkony, v ktorých sa bude pokračovať aj dnes. V predmetnej veci bolo začaté trestné stíhanie, a to vo veci zločinu všeobecného ohrozenia," uviedla polícia s tým, že na miesto nešťastia boli privolaní pracovníci Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru, ktorí by mali bližšie objasniť okolnosti a príčiny tejto tragédie.

Obeťou tragédie je aj Marián Oravec

"To bol dobráčisko chalan. Bol to jeden z najlepších pilotov, mal najvyššie licencie. Mal nalietané tisíce hodín," povedal Miloslav Láber, pilot, spevák slobodná Európa. Takto si spomína Miloslav Láber, spevák kapely Slobodná Európa na Mariána Oravca, muža, ktorý pilotoval lietadlo, ktoré včera havarovalo za obcou Trenčianske Stankovce. Naposledy s ním volal pred tromi dňami. Plánoval cestu do Gruzínska. "Vybavoval som mu tam prenájom Jeepu. Nebude z toho nič," smutne dodal Láber.

Osudným sa mu stal včerajší let. Pár minút potom ako vzlietol z trenčianskeho letiska havaroval. Spolu s ním zomreli ďalší traja muži. Jedným z nich bol aj policajt, ktorý slúžil u trenčianskych PMJ-čkárov. "Je to o to smutnejšie, že vyhasol život nášho kolegu Romana," povedala Katarína Kuzmová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Celé vyjadrenie speváka prezývaného aj Whiskey nájdete v priloženom videu:

V osudný deň mal byť v práci. Kvôli tomuto letu si vzal dovolenku. Lietanie miloval a patril ku skúseným pilotom. Jeho rodičia prišli o jediného syna. "Úprimnú sústrasť," smutne dodala Kuzmová. "Naši kolegovia to prešetrujú až po skončení budeme vedieť poskytnúť viac informácií," ozrejmil Ivan Rudolf, riaditeľ odboru komunikácie ministerstva dopravy.

"Nebol to výcvikový let, bol to obyčajný let z Trenčína na iné letisko. Všetci, čo tam boli, boli letový personál," doplnil Láber. Nateraz je jasné iba to, že lietadlo smerovalo do Partizánskeho. Prečo pár minút po štarte havarovalo bude známe pravdepodobne až o niekoľko týždňov. 

Malé motorové lietadlo spadlo do poľa pri Trenčianskych Stankovciach v stredu 22. februára popoludní. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky, záchranári povolali aj vrtuľník, no na mieste nešťastia našli štyroch ľudí už bez známok života.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy