Jasno
21°
Bratislava
Adrián
23.3.2023
Jeden z najväčších sexuálnych násilníkov v dejinách skončil v putách
Zdielať na

Jeden z najväčších sexuálnych násilníkov v dejinách skončil v putách

BRATISLAVA / Sexuálny deviant, ktorý napádal ženy v Bratislave, je už za mrežami. Chytili ho v Česku, kde teraz čaká na vydanie na Slovensko. Jeden z najväčších sexuálnych násilníkov v dejinách, Martin Duna, si už v minulosti za 28 znásilnení odsedel 7 ročný trest.

​48-ročný Duna mal v apríli minulého roka prenasledovať 41-ročnú ženu do bytovky na Svätoplukovej ulici. Na schodisku ju chytil za ústa a chcel ju zhodiť na zem. Žena sa však bránila, kopala ho a udierala. Násilník jej ukradol topánku a ušiel. Ďalšiu ženu napadol v máji v jednej z budov na Námestí SNP. Poškodená tam pracovala ako kurátorka výstavy. "Oslovil ju so slovami - ak nechceš, aby som ti ublížil, rob čo ti poviem. Začal jej bozkávať chodidlá a súčasne onanovať, pričom po približne piatich minútach sa žene poďakoval a z priestorov budovy utiekol. K zraneniu ženy nedošlo," informovala Silvia Šimková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

V januári tohto roka mal Duna napadnúť hneď dve ženy. Učiteľku priamo v zborovni jednej z bratislavských základných škôl. Podarilo sa jej však ujsť. Také šťastie ale nemala 67-ročná žena, s ktorou mal násilník nastúpiť do výťahu a na medziposchodí ho zastavil. Následne sa sexuálne uspokojil a odišiel. "48-ročný občan Českej republiky čelí doposiaľ obvineniu zo zločinu lúpeže, trestného činu nebezpečného vyhrážania, trestného činu výtržníctva. Podozrivý je aj zo spáchania ďalšieho trestného činu sexuálneho násilia, v ktorom nebolo doposiaľ voči menovanému vznesenie obvinenie, v uvedenom prípade stále prebieha zabezpečovanie dôkazov," uviedla Šimková.

Martin Duna si počas svojich útokov mal dokonca zakrývať make-upom svoje výrazné tetovanie na krku, aby bolo ťažšie ho stotožniť. Našťastie mu to nepomohlo. Bratislavským policajtom sa po útokoch podarilo zistiť, že ide o Martina Dunu a vydali naňho Európsky zatykač. "V závere minulého týždňa bol na základe Európskeho zatýkacieho rozkazu, ktorý vydalo Slovensko, zadržaný v Českej republike 48-ročný muž. Aktuálne vykonávame všetky potrebné úkony k jeho vydaniu na Slovensko," informoval David Schön, hovorca Policajného prezídia Českej republiky.

Podľa informácií televízie JOJ je obvinený muž v cele predbežného zadržania v Brne, pričom sa o jeho väzbe ešte nerozhodlo. V roku 2005 odsúdil Okresný súd v Ústí nad Labem Martina Dunu na 7 rokov väzenia za 28 znásilnení. Nariadil mu tiež ústavnú liečbu. Podľa znalcov trpí sexuálnou deviáciou s násilníckymi sklonmi a fetišizmom. Svojim obetiam chcel často bozkávať nohy a bral im aj spodnú bielizeň. V prípade, že sexuálnemu deviantovi Martinovi Dunovi pred súdom dokážu vinu, hrozí mu 8 rokov za mrežami. 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy