Zatiahnuté
15°
Bratislava
Norbert
6.6.2023
Opitý zaútočil na svoju exmanželku: Pred agresívnym mužom utiekla bosá
Zdielať na

Opitý zaútočil na svoju exmanželku: Pred agresívnym mužom utiekla bosá

POVAŽSKÁ BYSTRICA / Pod vplyvom alkoholu sa mal vyhrážať bývalej manželke, tá zo strachu o život zavolala policajtov. 50-ročnému Miroslavovi z okresu Púchov hrozí, že skončí na tri roky za mrežami. Vyšetrovateľ ho viní z prečinu nebezpečného vyhrážania.

Miroslav sa najskôr v miestnej krčme posilnil alkoholom. Následne sa vybral domov a pre jeho bývalú manželku v tom momente začalo peklo. Žena si na svoju adresu vypočula rôzne vulgarizmy a podľa polície ju mal jej exmanžel násilím ťahať z domu. "Vystrašenej žene sa mal vyhrážať tým, že ju obesí na strom alebo utopí v rieke," informovala Katarína Kuzmová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne. Vystrašenej žene sa nakoniec podarilo utiecť. "Poškodenej sa podarilo mužovi vytrhnúť a utiecť na prízemie rodinného domu, odkiaľ zavolala na tiesňovú linku," uviedla Kuzmová. 

Operačný dôstojník v telefóne počul krik zúfalej ženy, tá nakoniec hovor prerušila a z domu v zime vybehla bosá. To už bola hliadka na ceste agresora zadržali a dali mu fúkať. "Dychová skúška potvrdila u neho prítomnosť alkoholu v dychu, a to vo výške 3,67 promile," doplnila Kuzmová. Podľa slov odborníka išlo o vysokú hladinu alkoholu. "Vysoká hladina, ide o človeka ktorý je závislý od alkoholu," uviedol prof. Ľubomír Straka, prednosta Ústavu súdneho lekárstva v Martine. Po výsluchu sudkyňa poslala Miroslava do vyšetrovacej väzby. Za prečin nebezpečného vyhrážania mu hrozia tri roky za mrežami.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy