Jasno
-2°
Bratislava
Dorota
6.2.2023
Ďalší útok na škole: Rodič fyzicky napadol učiteľa
Zdielať na

Ďalší útok na škole: Rodič fyzicky napadol učiteľa

SMIŽANY / V poslednom období akosi pribúdajú rôzne typy útokov na školách. Len pred mesiacom si v Mníšku nad Hnilcom priniesol žiak do školy sekeru. Výnimkou už nie je ani Spiš. V pondelok, 28. novembra, sa terčom nahnevaného rodiča stal učiteľ v Smižanoch. Otec piataka mal ísť do školy riešiť údajný incident päsťami.

Incident sa pri základnej škole odohral ráno, v čase, keď chodili deti do školy. Otec si tu prišiel vyriešiť nejaký problém s učiteľom. Piatak mal doma tvrdiť, že ho v piatok učiteľ napadol a fyzicky naň zaútočil. To sa však podľa informácií TV JOJ nepotvrdilo. Žiak mal mať konflikt iba so spolužiačkou. No jeho otec ráno napadol učiteľa.

"Prvotné informácie sú, že došlo k napadnutiu pedagóga pri vstupe do základnej školy. Ako celý incident prebehol, je predmetom vyšetrovania orgánov činných v trestnom konaní. Podľa predbežných informácií je útočníkom rodič," informuje Miroslav Grečko, prednosta Obecného úradu v Smižanoch. 

Muž sa mal na učiteľa zahnať rukou. Tomu sa našťastie podarilo uhnúť. Rodič pedagóga netrafil. "Či došlo k zraneniu osoby, nemáme informácie," uviedol Grečko. 

Po incidente do Smižian zamierilo niekoľko policajných hliadok. Učiteľovi kolegovia medzitým agresívného rodiča dostali do budovy školy. Muž sa stihol upokojiť. "Po preverení oznámenia na mieste udalosti policajná hliadka obmedzila na osobnej slobode jednu osobu, podozrivú zo spáchania trestného činu výtržníctva, ktorá bola eskortovaná na útvar policajného zboru na ďalšiu realizáciu," informuje Jana Mésarová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. 

Učiteľ po incidente podľa riaditeľky ostal v práci a pokračoval vo vyučovaní. Agresívny rodič si narobil poriadne problémy. Učitelia majú ochranný status. "Pedagogický a odborný zamestnanec ma v súvislosti s výkonom svojej práce postavenie chránenej osoby," uviedla Renáta Vitková z Ministerstva školstva SR. "V tejto súvislosti polícia začala trestné stíhanie pre prečin výtržníctva a vo veci sú vykonávané procesné úkony potrebné pre náležité objasnenie skutkového stavu veci," hovorí Mésarová. 

Súvisiace články

Najčítanejšie