Skoro jasno
-7°
Bratislava
Oldrich
3.12.2023
Explózia domu v Trnave: Pri výbuchu sa zranil 70-ročný muž
Zdielať na

Explózia domu v Trnave: Pri výbuchu sa zranil 70-ročný muž

TRNAVA / V mestskej časti Modranka, v ranných hodinách, došlo k výbuchu domu. Počas explózie sa vnútri nachádzal 70-ročný majiteľ domu, ktorý skončil v opatere záchranárov. Úlomky z črepín bolo vidieť desiatky metrov od domu.

K výbuchu došlo po siedmej hodine ráno. Dôchodca sa v tom čase nachádzal v spálni a v dome bol sám. Z totálne zdemolovaného domu vyšiel po svojich s viacerými popáleninami. Na miesto ako prví dorazili hasiči, ktorí mu spoločne s RZP podali prvú pomoc a previezli ho do nemocnice. Výbuch nahlásili okoloidúci ľudia. "Plynári prišli na miesto explózie do dvadsiatich minút po nahlásení udalosti. Po príchode na miesto zablendovali uzatvorený hlavný uzáver plynu a meracími prístrojmi skontrolovali tesnosť plynárenských zariadení v najbližšom okolí nehnuteľnosti, s výsledkom bez zistenia úniku plynu. Vyšetrovanie príčin explózie pokračuje," vysvetlil Milan Vanga, hovorca SPP.

70-ročný muž je momentálne hospitalizovaný na JIS vo Fakultnej nemocnici v Trnave. "Utrpel popáleniny na 50-tich až 70-tich percentách povrchu tela," opísal Matej Martovič, hovorca FN Trnava.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy