Zatiahnuté
Bratislava
Edmund
1.12.2022
Muž bodol kamaráta 20-centimetrovým kuchynským nožom rovno do hrude. Mali skúšať odolnosť taktickej vesty
Zdielať na

Muž bodol kamaráta 20-centimetrovým kuchynským nožom rovno do hrude. Mali skúšať odolnosť taktickej vesty

HUMENNÉ / Do ruky zobral kuchynský nôž s 20-centimetrovou čepeľou a kamaráta bodol rovno do hrude. K incidentu došlo začiatkom septembra - údajne pri skúšaní taktickej vesty. Predajca ale vysvetľuje, že táto pomôcka na ochranu života a zdravia neslúžil. Na rozdiel od nepriestrelnej vesty nemá žiadne vnútorné výplne. Agresor je vo väzbe z obavy, že by skutok mohol dokonať.

Policajti v rámci dokumentovania miesta činu zaistili taktickú vestu a aj kuchynský nôž, s ktorým malo k útoku dôjsť. Stalo sa to za dverami bytu. Po napadnutí mal zranenému privolať pomoc samotný agresor.

"Obvinený mal pri skúšaní taktickej vesty bodnúť nožom do hrudníka 35-ročného muža," priblížil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik. 

"Za tento trestný čin trestný zákon dovoľuje uložiť trest odňatia slobody v trvaní štyroch až desať rokov," uviedol prokurátor Okresnej prokuratúry Humenné Viliam Loda.

Útočiť mal kuchynským nožom s 20-centimetrovou čepeľou. Predajca vysvetľuje, že taktická vesta neznamená nepriestrelná. "Neslúži to na ochranu zdravia, ale na držanie všelijakých doplnkov pri sebe. Nemá v sebe výplne vo vnútri, nie je ako nepriestrelná, ak idem s nožom lebo ostrým predmetom, tak to prepichnem," vysvetľuje predajca poľovníckych potrieb Peter Vysočanský.

Taktickú vestu využívajú napríklad SBS-kári či milovníci airsoftu. "Je to skôr na pripnutie nejakých vecí, napríklad pištole, slzné spreje, obušky, putá a takéto doplnky," povedal Vysočanský.

Nepriestrelná vesta má úplne iné ochranné vrstvy. "Sú rôzne vložky, sú keblarové platne, podľa hrúbky, podľa kalibrov, aké idú na nepriestrelnosť. Čím hrubšia, tým je na väčší kaliber," vysvetlil Peter Vysočanský.

Údajný agresor čelí obvineniu zo zločinu ublíženia na zdraví. Momentálne sa právoplatne nachádza za mrežami vyšetrovacej väzby. "Sudca pre prípravné konanie vyhovel návrhu prokuratúry a obvineného vzal do väzby. V zásade ide o preventívny dôvod väzby pre obavu z pokračovania, respektíve dokonania trestného činu," uzavrel Viliam Loda.

Súvisiace články

Najčítanejšie