Oblačno
23°
Bratislava
Anabela
20.8.2022
Auto zrazilo dôchodkyňu na priechode pre chodcov. Žena zraneniam podľahla
Zdielať na

Auto zrazilo dôchodkyňu na priechode pre chodcov. Žena zraneniam podľahla

BRATISLAVA / V utorok, 28. júna, dopoludnia došlo k dopravnej nehode v Bratislave na Ružinovskej ulici. Vodič dodávky zrazil dôchodkyňu, zraneniam podľahla.

Seniorka chcela prejsť cez priechod pre chodcov na druhú stranu cesty. V ľavom pruhu sa v tej chvíli viezol 49-ročný vodič dodávky. Ľavou časťou vozidla do chodkyne narazil . Náraz ženu odhodil o niekoľko metrov. Na miesto okamžite dorazili policajti aj záchranári.

"Na mieste nehody zasahovala posádka záchrannej zdravotnej služby Bratislava. Aj napriek maximálnej snahe kolegov sa, žiaľ, už pacienta nepodarilo oživiť," informuje Darina Schreková, hovorkyňa záchrannej zdravotnej služby. Policajti museli časť ulice, kde došlo k zrážke uzavrieť. Tento úsek sa dal obísť cez bočné ulice.

Obmedzenie trvalo približne 2,5 hodiny. Na tejto frekventovanej ceste je povinná maximálna povolená rýchlosť 40. Keďže je to dlhá rovinka, vodiči ju často nedodržiavajú. Mnohokrát je ignorovanie maximálnej povolenej rýchlosti v tomto úseku príčinou smrteľných nehôd. Zatiaľ nie je známe, čo zapríčinilo dnešnú tragickú zrážku.

Pre nepozornosť za volantom, sa stala popoludní v Bratislave ďalšia dopravná nehoda na priechode pre chodcov. Vodička, ktorá išla v ľavom jazdnom pruhu, nezastavila pred priechodom pre chodcov a zrazila 15-ročné dievča, ktoré prechádzalo cez cestu na kolobežke.

Súvisiace články

Najčítanejšie