Mikuláš
6.12.2022
Najvyšší súd rozhodol o ukončení väzby obvineného Martina Kvietika
Zdielať na

Najvyšší súd rozhodol o ukončení väzby obvineného Martina Kvietika

BRATISLAVA / Najvyšší súd SR v senáte pod vedením Juraja Klimenta svojím rozhodnutím z 10. júna zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu z 3. júna 2022 a zamietol návrh prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR na ďalšie predĺženie väzby obvineného Martina K. do 19. septembra.

Informoval o tom obhajca finančníka Dušan Ivan. Ako ďalej vysvetlil, Najvyšší súd SR tým určil ukončenie väzby obvineného dňom 19. júna. Ivan doplnil, že vo svojom rozhodnutí najvyšší súd okrem iného konštatoval protiprávny účelový postup vyšetrovacích orgánov pri vznášaní nových obvinení voči Martinovi Kvietikovi a iným verejne známym osobám 9. mája, o ktorých bola verejnosť informovaná viacerými médiami.

Finančník Martin Kvietik čelí obvineniu v rámci kauzy korupcie na Slovenskom pozemkovom fonde. Spolu s ním v rámci akcii Latifundista a Feudál obvinili napríklad aj bývalú riaditeľku SPF Gabrielu Bartošovú a jej predchodkyňu. Polícia obvinených stíha pre trestné činy založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímanie úplatku, podplácanie a zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Martin Kvietik tiež čelí obžalobe v kauze Dobytkár spojenej s korupciou na Pôdohospodárskej platobnej agentúre.

Súvisiace články

Najčítanejšie