Jasno
29°
Bratislava
Ľubomíra
9.8.2022
Zverejnila status o vystrieľaní školy, doma ju navštívila polícia
Zdielať na

Zverejnila status o vystrieľaní školy, doma ju navštívila polícia

PIEŠŤANY / Na strednej škole v Piešťanoch došlo k masovej streľbe. Status s takýmito hrozivými slovami zverejnila maturantka na sociálnej sieti. Urobila tak iba deň potom, ako Spojenými štátmi otriasol útok na základnej škole. Na dvere jej následne zaklopala kriminálka.

Vo svojom statuse maturantka spomínala 19-ročnú útočníčku a 21 obetí. Zverejnila ho v stredu na svojom Instagrame, a to len deň potom, ako 18-ročný chlapec zabil 21 ľudí na základnej škole v malom mestečku v Texase. Útok sa ale podľa jej statusu mal stať dnes. "Po posúdení obsahu a analýze Odboru počítačovej kriminality Národnej centrály osobitných druhov kriminality prezídia policajného zboru sa prípadu ujali trnavskí krajskí kriminalisti," uviedla hovorkyňa tamojšejj polície Mária Linkešová.

Policajti dievča navštívili doma. Maturantka sa ku statusu, pri ktorom zneužila grafiku jedného z internetových portálov, priznala. Mala práve akademický týždeň a pripravovala sa na maturitné skúšky. Mladé dievča policajtom povedalo, že išlo len o vtip, pretože bola nahnevaná. Práve dnes mala totiž na jednej zo stredných škôl v Piešťanoch maturovať.

Aj keď išlo o žart, šírenie takýchto informácií môže byť vyhodnotené ako trestný čin. "Ak polícia vyhodnotí zverejnenie vymysleného príbehu vydávaného za skutočný ako ohrozujúcu správu, môže podľa trestného zákona situáciu klasifikovať ako šírenie poplašnej správy, a osobe môže hroziť strata slobody až na dva roky," uzavrela Linkešová.

Súvisiace články

Najčítanejšie