Zatiahnuté
21°
Bratislava
Prokop
4.7.2022
Štefana Agha previezli na výkon trestu z Prahy na Slovensko
Zdielať na
Krimi

Štefana Agha previezli na výkon trestu z Prahy na Slovensko

BRATISLAVA / Právoplatne odsúdený Štefan Agh je na Slovensku. Jeho prevzatie z Prahy sa uskutočnilo v piatok 27. mája v spolupráci s Políciou Českej republiky a Útvarom osobitného určenia (Lynx Commando). Informovala o tom polícia vo svojom profile na sociálnej sieti.

"Vypátraniu a zatknutiu Agha predchádzala aktivita všímavého občana. Tento občan si v poslednú marcovú sobotu všimol odsúdeného vo vlaku na trase Bratislava – Praha. Ešte počas jazdy vlakom kontaktoval Policajný zbor prostredníctvom jeho oficiálnej stránky na Facebooku, kde poskytol kľúčové informácie k hodnovernej identifikácii osoby,“ vysvetlila polícia. Orgány činné v trestnom konaní v tom čase ešte nedisponovali európskym zatýkacím rozkazom, a preto nebolo možné zo strany slovenských, ani českých zložiek okamžite zasiahnuť. O štyri dni Agha zatkli v Prahe u jeho známych. Odvtedy sa nachádzal vo väzbe. Miestne súdy napokon s jeho odovzdaním na Slovensko súhlasili.

Na úspešnom závere prípadu spolupracovali oddelenie cieľového pátrania Prezídia Policajného zboru a Národná jednotka cieľového pátranie Polície Českej republiky, ktoré spoločne participujú v Európskej sieti tímov cieľového pátrania (ENFAST), ako aj Národná kriminálna agentúra. Národa ústredňa SIRENE na Slovensku štandardne zabezpečila vyhlásenie európskeho zatykača do pátrania v Schengenskom informačnom systéme.

Špecializovaný trestný súd v októbri minulého roku uložil Štefanovi Aghovi v kauze falšovania zmeniek trest odňatia slobody na 13 rokov. Odsúdený sa voči verdiktu neodvolal a neurobil tak ani prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta. Zároveň mu uložili aj peňažný trest vo výške päťtisíc eur.

Súvisiace články

Najčítanejšie