Jasno
19°
Bratislava
Ľubomíra
9.8.2022
Juhočeskí policajti vyšetrujú desivý nález. Našli sud, v ktorom bola mŕtvola Slováka
Zdielať na

Juhočeskí policajti vyšetrujú desivý nález. Našli sud, v ktorom bola mŕtvola Slováka

JINDŘICHOV HRADEC / Polícia v Juhočeskom kraji v piatok informovala, že objasnila vraždu muža zo Slovenska z roku 2012. Jeho telo našla vlani v sude, ktorý bol zakopaný a zaliaty betónom v dome v okolí Jindřichovho Hradca. Z vraždy a účasti na vražde obvinili muža a ženu. V prípade odsúdenia im hrozí až 18 rokov za mrežami.

Juhočeskí kriminalisti začali vyšetrovanie pre podozrivú informáciu od človeka z drogovej scény z Jindřichovho Hradca, ktorý hovoril o tele v zakopanom sude.  Informuje o tom spravodajský portál TN.cz. Vyšetrovanie vlani v októbri viedlo k domu v tamojšom okrese, kde podľa policajného hovorcu Jiřího Matznera našli „pod relatívne novou betónovou podlahou modrý plastový sud s telom zabaleným do látky“. To patrilo 26-ročnému mužovi, ktorý mal smrteľné bodné zranenie hrudníka. Obeť policajti neskôr identifikovali ako Slováka, ktorý sa narodil v roku 1986.

Vyšetrovanie následne políciu priviedlo k obvineným. Policajti zistili, že v auguste 2012 obvinená 29-ročná žena z Jindřichovho Hradca uspala doma svojho priateľa a následne dala znamenie komplicovi 34-ročnému Slovákovi. Ten potom druhého muža zabil a podľa kriminalistov ho následne v plastovom sude zakopal meter pod podlahou a zalial betónom.

Súvisiace články

Najčítanejšie