Zatiahnuté
22°
Bratislava
Urban
25.5.2022
Kúpil si nové auto. Rozbil ho a prišiel aj o vodičák, keď nafúkal takmer dve promile
Zdielať na

Kúpil si nové auto. Rozbil ho a prišiel aj o vodičák, keď nafúkal takmer dve promile

SPIŠSKÁ NOVÁ VES / František z Krompách sa premával s takmer dvoma promile v dychu. Ale iba dovtedy, kým nezakročili policajti.

František bol zrejme na návšteve v bytovke na miestnom sídlisku. Pri odchode bez váhania sadol za volant a vyštartoval z parkovacieho miesta. Obyvatelia bytoviek už počuli iba silnú ranu.

"A následne som sa pozrela z balkóna. Takže evidentne keď vychádzal, však vidno aj v snehu stopy, musel nabúrať. Ja som si všimla ľudí, že hneď volajú policajtov," povedala svedkyňa.

Františkovi prvý náraz nestačil a ani ho nezastavil. Sám majiteľ nabúraného auta mimo kamery povedal, že z okna videl ako mu zničil vozidlo. Vrazil tiež do zábradlia mosta, a ani to ho nezastavilo. Františkova jazda skončila po približne 500 metroch na hlavnej ceste. Tu oprel svoje auto o plot rodinného domu

"Vodič sa snažil z miesta ujsť, bol však zastavený hliadkou policajného zboru, ktorá ho zároveň podrobila dychovej skúške. Tá potvrdila prítomnosť alkoholu v jeho dychu v množstve viac ako 1,8 promile," povedala Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. 

František policajtom tvrdil, že chcel iba preparkovať auto. 25- ročný Krompašan sa určite nemôže vyhovárať na zostatkový alkohol.

"Opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu. Muža policajti obmedzili na osobnej slobode a eskortovali do cely policajného zaistenia," doplnila Lenka Ivanová.

Súvisiace články

Najčítanejšie