Skoro jasno
21°
Bratislava
Urban
25.5.2022
Muž vošiel na cestu tesne pred prichádzajúcim kamiónom: Keď spadol na zem, zrazil ho ďalší nákladiak
Zdielať na

Muž vošiel na cestu tesne pred prichádzajúcim kamiónom: Keď spadol na zem, zrazil ho ďalší nákladiak

KOŠICE / Problémový úsek cesty pred severným vjazdom do Košíc má ďalšiu obeť. Cez štvorprúdovku mnohokrát vidieť prebiehať obyvateľov neďalekej záhradkárskej oblasti. Tentokrát tam kamión zrazil 29-ročného muža.

K vážnej dopravnej nehode došlo 15. januára, pred siedmou hodinou večer, na rýchlostnej ceste v smere zo Zeleného dvora do Košíc. Vodič Poľského kamióna najskôr osobu zachytil a neskôr ho Slovenský kamionista prešiel. Podľa informácií TV JOJ sa pokúsili prebehnúť cez cestu dvaja muži, jedného z nich kamión zachytil, druhý stihol odskočiť. Keďže už bola tma vodič ich nemal šancu vidieť a zbadal ich až na poslednú chvíľu.

"Chodec, po tom, čo po ňom prešla jazdná súprava, žiaľ na mieste zraneniam podľahol," vysvetlila hovorkyňa KR PZ v Košiciach, Lenka Ivanová. Keďže muž bol pod kolesami zakliesnený vytiahnuť ho museli hasiči. "Chodec sa nachádzal pod prednou časťou kamióna preto bolo potrebné kamión nadvihnúť pomocou vozidla Kerax a následne ho vytiahnuť," dodala Lenka Ivanová. Ani jeden z vodičov kamiónov pred jazdou nepil. To, či bol pod vplyvom nebohý chodec, zistí až nariadená pitva.

"Košický policajný vyšetrovateľ začal v súvislosti s touto dopravnou nehodou trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia," vysvetlila Lenka Ivanová. Obyvatelia chát často prebiehajú cez štvorprúdovku, kvôli skratke na sídlisko Ťahanovce a to aj napriek zákazu a plotom na oboch stranách. "Apelujeme na chodcov, aby sledovali cestnú premávku, no najmä, aby prechádzali cez cestu na miestach na to určených," upozornila na záver Lenka Ivanová. O nehode informovala aj polícia na sociálnej sieti.

Súvisiace články

Najčítanejšie