Spôsobil nehodu, ktorú neprežil aj spisovateľ Peter Krištúfek. Vodič autobusu pozná svoj trest

Spôsobil nehodu, ktorú neprežil aj spisovateľ Peter Krištúfek. Vodič autobusu pozná svoj trest

BANSKÁ BYSTRICA / Na trojročné väzenie odsúdil Okresný súd v Banskej Bystrici vodiča autobusu. Na jar 2018 pri náraze do kamióna zahynuli dvaja ľudia, vrátane spisovateľa Petra Krištúfka. Vodič vinu priznal a tvrdil, že ho prenasledujú nočné mory.

Jazdil bez jedinej nehody 17 rokov, stačila chvíľková nepozornosť, ktorá mu zmenila celý život. Vodič autobusu pred 3 rokmi zavinil ťažkú nehodu, zahynuli dvaja ľudia a desiati sa zranili. S 12 cestujúcimi prešiel sotva pár kilometrov, na R1 hneď za Banskou Bystricou narazil do kamióna, ktorý sa rozbiehal po kontrole.

Vodič autobusu priznal ako ťažko sa mu vyrovnáva s nehodou: "ja to ťažko znášam, išiel som po ceste a zachytil som ho krajom, ani si nepamätám tú nehodu, zachytil som ho krajom." Vodič vyhlásil, že všetko ľutuje a ospravedlnil sa príbuzným obetí. Nehodu neprežil ani spisovateľ Peter Krištúfek. Vracal sa do Bratislavy z nahrávania rozhlasovej hry. "Ešte sme sa tak pri lúčení bavili o tom, že sa stretneme pri nejakej ďalšej práci, že sa teda ani nelúčime," opísal posledné stretnutie so spisovateľom herec Radoslav Kuric. 

​Vodič na súde povedal, že si nehodu nevie vysvetliť. Od tragédie má nočné mory a je psychicky na dne. Obžaloba mu kládla za vinu všeobecné ohrozenie a ublíženie na zdraví. "Pri tejto dopravnej nehode zomreli dvaja ľudia, traja ťažko zranení a viacerí sa zranili ľahko," informoval prokurátor Pavel Keller. Okresný súd v Banskej Bystrici vodiča autobusu odsúdil na trojročný nepodmienečný trest. Zároveň mu uložil 6- ročný zákaz viesť motorové vozidlá. "Z hľadiska prokuratúry je možné považovať rozsudok za akceptovateľný," konštatoval prokurátor Pavel Keller. Obhajoba podala odvolanie, o treste pre vodiča autobusu tak bude rozhodovať Krajský súd v Banskej Bystrici.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top Star
11:10 Majstri aukcií I.
11:55 Profesionáli VIII.
12:55 Naši I.
11:40 Nákupné maniačky
13:05 Záchranári
13:50 Prvé oddelenie
11:40 Matematické príšerky II.
12:05 Bolek a Lolek
12:20 Krtko
11:05 Jak změřit svět
13:20 Bod zlomu
15:20 Příšerky z vesmíru