Vodiči prešovskej SAD zažili poriadny šok: Neznámy páchateľ vykradol autobusy

Vodiči prešovskej SAD zažili poriadny šok: Neznámy páchateľ vykradol autobusy

PREŠOV / Viacerí vodiči prešovskej SAD v utorok zažili nepríjemné ráno. Skôr ako odviezli prvého cestujúceho zistili, že v noci mali v autobusoch neželanú návštevu. Zlodeji si odniesli aj peniaze zo zabudnutej tržby.

"Ja som prišiel ráno do práce a všimol som si, že máme poškodený autobus," povedal Milan, vodič autobusu. Do niektorých autobusov sa evidentne dostal neznámy páchateľ cez zadné dvere, ktoré zrejme vypáčil a násilím roztlačil, no niektorí vodiči si našli poškodený zámok na predných dverách. "Jednu stranu nezamknem teraz," vyjadril sa Pavol, vodič autobusu. "Došlo k vlámaniu do ôsmich autobusov. Výšky škody zatiaľ nemáme vyčíslené," uviedol Maroš Handzo, právny zástupca SAD Prešov.

Prípadom sa už zaoberá polícia. K poškodeným autobusom sa pridá aj tržba, ktorú jeden z vodičov ponechal v autobuse. Zatiaľ je isté, že zmizlo takmer 170 eur. Peniaze zobral neznámy páchateľ aj s pokladňou. "Vodiči majú povinnosť odovzdávať tržby po skončení smeny," povedal Handzo. "Včera som niečo mal, na toto som trošku zabudol," vyjadril sa Milan. "Polícia preveruje všetky okolnosti prípadu. V rámci vyšetrovania sú vykonávané všetky potrebné procesné úkony. Aby nedošlo k ich zmareniu, bližšie informácie momentálne zverejňovať nebudeme," uviedla hovorkyňa KR PZ PO Jana Ligdayová.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
10:00 Nová záhrada
10:55 Nezvyčajné domovy
12:15 Profesionáli VII.
09:45 Panelák IX.
11:05 Nákupné maniačky
12:30 Záchranári
10:05 Bob a Bobek králiky z klobúka
10:20 Požiarnik Sam VIII.
10:30 Okido I.
08:45 Jak změřit svět
10:55 Je prostě báječná
12:40 Kursk