FOTO: Nebezpečná ortuť v Novákoch. Priestor okamžite uzavreli

FOTO: Nebezpečná ortuť v Novákoch. Priestor okamžite uzavreli

NOVÁKY / Policajti a hasiči oblečení v špeciálnych oblekoch zasahovali v utorok dopoludnia v Novákoch. Uzatvorili okolie tamojšieho domu služieb. Neznámy páchateľ tam porozlieval nebezpečnú ortuť. Prípad už rieši polícia.

​Ortuť našli rozliatu za budovou v centre Novák. "Dostali sme podnet, že za domom služieb sa nachádza ortuť. Boli sme sa tam pozrieť, podnet bol opodstatnený," povedal Ján Krajči, náčelník, MsP Nováky. Mestskí policajti neváhali a zavolali hliadku štátnej polície aj prievidzských hasičov. "Prieskumom bolo zistené, že látka sa nachádza na ploche dva krát tri metre," vyjadril sa veliteľ zásahu HaZZ Prievidza Ivan Molnár.

Hasiči priestor okamžite uzavreli. Prezliekli sa do špeciálnych oblekov, pod ktorými mali aj dýchacie prístroje. Ortuť začali zbierať. "Zber bol sťažený tým, že látka sa nachádzala na rôznych povrchoch: na tráve, na betóne, bolo to sťažené," skonštatoval Molnár. Na miesto prišli aj kriminalisti, vyšetrovateľ a technik. "Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi," uviedla hovorkyňa KR PZ Trenčín Danka Adámiková.

Hasiči všetku ortuť pozbierali do špeciálnych nádob. Tie odovzdali policajtom. "Látka bola poslaná na expertízu," doplnila Adámiková. Kto ortuť rozlial, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania. Policajti analyzujú kamerové záznamy.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 Súdna sieň
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top star
10:50 Domy na brehu jazera
12:05 Profesionáli III.
12:55 Zlato v garáži IV.
10:30 Klan - V dobrom aj v zlom
11:50 Nákupné maniačky
13:15 Skutočné príbehy
11:15 Arthur a Minimojovia
11:40 Matematické príšerky I.
12:05 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
10:45 Psí kusy
12:20 Twilight sága: Rozbřesk - 1. část
14:30 Miloš Forman: Co tě nezabije…