NAKA v Lučenci zadržala troch dílerov pervitínu. Zaistili drogy a 81-tisíc eur v hotovosti

NAKA v Lučenci zadržala troch dílerov pervitínu. Zaistili drogy a 81-tisíc eur v hotovosti

LUČENEC / O rozsiahlej protidrogovej akcii v okrese Lučenec sme vám hovorili koncom minulého týždňa. Policajné prezídium zverejnilo podrobnosti. Pri domových prehliadkach našli drogy aj vysokú finančnú hotovosť. Troch mužov stíhajú vo väzbe.
V okrese Lučenec zasahovala národná kriminálna agentúra. Išlo o zaisťovacie úkony s cieľom zadržať podozrivých a zaistiť veci dôležité pre trestné konanie.Obvinení mali od roku 2018 zabezpečovať pervitín a distribuovať ho dílerom a konzumentom. Ich revírom mali byť prevažne okresy Lučenec, Veľký Krtíš, Poltár, Rimavská Sobota, Zvolen, Detva a Revúca. 

Polícia vykonala domové prehliadky a prehliadky iných priestorov, ako aj zadržaných osôb. U jednej z osôb našli takmer 100 g drogy. Išlo o pervitín vysokej kvality a čistoty z ktorého by bolo možné pripraviť 1900 dávok v hodnote 5-tisíc eur. Zaistili tiež zariadenia a prostriedky na váženie a balenie drog spolu s 81-tisíc eur v hotovosti, kde máme dôvodné podozrenie, že sú výnosom z drogových obchodov. "Počas akcie TRÉNER sme vykonali domové prehliadky a prehliadky iných priestorov, ako aj zadržaných osôb," povedal hovorca PPZ SR Michal Slivka. 

​Akcia NAKA prebehla za úzkej spolupráce policajtov z pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, ktoré poskytlo tiež kriminalistických technikov a psovodov. Vyšetrovateľ už obvinil Jána B. (49) z Gregorovej Viesky, Eduarda B. (37) z Tomášoviec a Petra L. z Lehôtky. Sudca pre prípravné konanie vzal všetkých troch do väzby. V prípade dokázania viny hrozí jednému z nich trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov u dvoch na tri až 10 rokov.

"Zaistili sme tiež prostriedky na balenie a váženie drog a 81-tisíc v hotovosti, ktoré mali pochádzať, alebo sa domnievame, že pochádzajú z drogovej TC. Ich revírom mali byť okresy VK, LC, RS, Detva, ZV, PT a Revúca," uviedol Slivka. Po výsluchu pred sudcom odchádzali z budovy v putách a v sprievode policajtov. Všetkých stíhajú väzobne. 

Zdroj: noviny.sk/ TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:10 Súdna sieň
05:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:30 Policajti v akcii
06:25 Prvé oddelenie
06:40 Prvé oddelenie
05:05 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:45 Vánoční okouzlení
08:20 Já, kocour
10:05 Slunce, seno, erotika