Oblačno
Bratislava
Dalibor
20.1.2022
Strelcovi z diskotéky v Horovciach zmenili trest, dostal doživotie
Zdielať na
Krimi

Strelcovi z diskotéky v Horovciach zmenili trest, dostal doživotie

TRENČÍN / Na doživotný trest odňatia slobody odsúdil dnes Okresný súd v Trenčíne 38-ročného Martina C. za predvlaňajšiu dvojnásobnú vraždu na hasičskej zábave v Horovciach v okrese Púchov. Jeho útok nelegálne držanou zbraňou vtedy neprežili dvaja mladíci vo veku 20 a 22 rokov.

Krvavý incident sa odohral v noci z 21. na 22. júna 2019

Krátko po streľbe zomrel priamo na mieste činu 20-ročný Jakub, o tri dni neskôr podľahol zraneniam hlavy 22-ročný Martin. Útok prežil len ich kamarát Jakub, ktorého strelec trafil do brucha a podľa obžalobou predloženého sledu udalostí bol práve on prvým terčom útoku. Útočník bezprostredne po čine ušiel do lesa, kde mal vybudovanú sieť bunkrov. V jednom z nich ho po ôsmich hodinách pátrania zadržali policajti.

Pôvodný trest, 25-rokov väzenia, vyriekol trenčiansky súd vlani v júni 

&obžalovaný i prokurátor sa voči nemu odvolali. Na pojednávaní v stredu 6. októbra, súd vypočul znalkyňu z odboru psychiatrie, ktorá zhodnotila, že stav opitosti obžalovaného počas streľby nemal závažný vplyv na jeho ovládacie a rozpoznávacie schopnosti, pričom jeho potenciálny pohyb na slobode predstavuje nebezpečenstvo pre spoločnosť.

​Podľa prokurátora, ktorý požadoval doživotie, obžalovaný ako jediný pozná motív svojho konania a jeho tvrdenie, že si na nič nepamätá, je iba účelovým vyviňovaním sa. "Moje konanie nebolo úmyselné a nevyplýva z mojej povahy. Ja sám neviem povedať, prečo som to urobil," reagoval Martin C. s dôvetkom, že svoj skutok ľutuje.

Ani vyslovenie ľútosti a ospravedlnenie Martinovi nepomohlo

Doživotný trest si odpyká v ústave na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. Prokurátor bol s vyrieknutým rozsudkom spokojný a odvolania sa vzdal, naopak, obžalovaný sa na mieste voči rozhodnutiu o treste odvolal.

Najčítanejšie