V prípade Jozefa Chovanca nastal zvrat. Podľa generálnej prokuratúry je znalecký posudok falošný

V prípade Jozefa Chovanca nastal zvrat. Podľa generálnej prokuratúry je znalecký posudok falošný

BELGICKO / V prípade Slováka Jozefa Chovanca, ktorý zomrel po potýčke s belgickou políciou sa začalo nové vyšetrovanie. Informovali o tom belgické médiá. Týka sa znaleckého posudku, ktorý sa dostal na verejnosť. Vyšetrovanie avizoval belgický Generálny prokurátor. Ako nám povedal advokát pozostalých, podľa generálnej prokuratúry je správa falošná.

Pred pár dňami sa na verejnosť dostal kontroverzný znalecký posudok, podľa ktorého Jozef Chovanec nezomrel na následky zákroku letiskovej polície, ale na následky zranení, ktoré si spôsobil sám. Podľa belgických médií o tom ako prvá informovala francúzska stanica RTL.

"Ostali sme veľmi prekvapení, pretože sme o žiadnej takejto expertíze nevedeli. Naši experti neboli nikým kontaktovaní. Nie je jasné, kto túto informáciu pustil do médií," uviedol advokát rodiny nebohého Lenner Dierickx.

V pondelok v noci už priniesli belgické média informáciu, že Generálny prokurátor Ignacio De La Serna oznámil, že v prípade začalo nové vyšetrovanie, z dôvodu porušenia služobného tajomstva. Podľa správy prokurátor kompetentných varuje, aby nerobili unáhlené závery, ktoré sa týkajú možných príčin Jozefovej smrti.


Podľa belgickej prokuratúry je takýto únik informácii, a teda narušenie vyšetrovania je poľutovaniahodné, a je potrebné ho adekvátne prešetriť.

"Dnes nám generálna prokuratúra potvrdila, že žiadny finálny záver zatiaľ neexistuje a správa, ktorá unikla do médií je absolútna lož. Myslím si, že takýto typ informácie v médiách neprospieva vyšetrovaniu," podotkol advokát.

Začiatkom budúceho týždňa totiž prebehne na letisku v Carleroi rekonštrukcia prípadu. Za prítomnosti viacerých odborníkov.

"Stále máme veľmi veľa otázok, k tomuto prípadu, veľa lekárskych otázok, budú tam aj naši experti a to bude ten moment, kedy dúfame, že dostaneme odpovede," uzavrel advokát Dierickx.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:55 Súdna sieň
17:25 Noviny
17:50 Bez servítky
15:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:30 Kosti IV.
15:55 Stratené duše II.
17:00 Záchranári
17:50 Súdna sieň
15:50 Pat a Mat
16:00 Ocko hrdina
16:05 Jahôdka a jej kamaráti I.
14:35 Běž, chlapče, běž
16:35 Henry ze zkumavky
18:20 Pozdravy ze spermabanky