Dvaja páchatelia napadli muža priamo v jeho dome. Prepadli ho s nožom a kladivom v ruke

Dvaja páchatelia napadli muža priamo v jeho dome. Prepadli ho s nožom a kladivom v ruke

ČERTIŽNÉ / Prepadli ho s nožom a kladivom v ruke, no to im nestačilo. Mužovi, ktorého donútili nehybne sedieť na posteli, hodili do hlavy ohrievač. O tomto prepade v okrese Medzilaborce sme hovorili pred pár týždňami. Polícia už páchateľov vypátrala.

Muža surovo prepadli v neskorých večerných hodinách rovno v jeho dome. Podľa majiteľa domu išlo o dvoch mladých mužov. Žiadali od neho peniaze a viackrát ho fyzicky napadli. "Som musel sedieť na posteli a celý som sa triasol, aby do mňa nezapchal nožík. Začal mu dusiť a hlavu dozadu ťahať," uviedol prepadnutý muž Peter. 

Napokon do muža hodili ohrievač a spôsobili mu zranenie na hlave. Z domu ukradli mobil a motorovú pílu. Majiteľ domu hľadal pomoc na fare u miestneho kňaza, ktorý privolal políciu. Páchateľov sa podarilo vypátrať. "Na základe vykonaného dokazovania bolo vznesené obvinenie dvom osobám mužského pohlavia, ktorí sú stíhaní väzobne," povedala hovorkyňa KR PZ Prešov Jana Ligdayová. 

Polícia vec vyšetrovala ako prečin porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže. Prípad ale napokon prekvalifikovali na zločin lúpeže. "Ak sa obvineným mužom vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov," dodala Ligdayová. 

Zdroj: noviny.sk/ TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Česko Slovensko má talent
22:10 Uhorčík
22:50 Kingsman: Zlatý kruh
20:30 Oktagon zápasenie
00:20 Najväčšie svetové talenty
02:10 Leto 2003
20:10 V znamení zbesilosti
22:10 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
23:05 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
21:10 Okido I.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:40 Krtko
20:15 S terčem na zádech
21:45 Svatební obřad
23:25 Záhada Hory mrtvých