Požiar domu na východe Slovenska: Boj o každú sekundu, vo vnútri ostala starenka (80)

Požiar domu na východe Slovenska: Boj o každú sekundu, vo vnútri ostala starenka (80)

HOROVCE / Hasiči vo štvrtok zasahovali pri požiari rodinného domu v obci Horovce v okrese Michalovce. Išlo doslova o preteky s časom a boj o každú sekundu. Na tiesňovú linku bolo totiž oznámené, že vo vnútri ostala 80-ročná starenka, ktorá má problémy s chôdzou.

​Staršia pani býva v prednej časti domu. Keď začalo horieť, domáci jej okamžite išli na pomoc. Hoci sa ľudia snažili uhasiť požiar s vedrami a vodou museli počkať na hasičov. Na miesto o pár minút dorazili dobrovoľníci aj profesionáli a spolu starenku zachránili. "Boli privolaní na miesto činu aj naši dobrovoľní hasiči a ďakujeme im," povedal starosta obce Horovce Erik Timko. "Tí nám pomohli s vynesením osoby von, na vonkajšie prostredie," vyjadril sa veliteľ zásahu HaZZ Michalovce Slavomír Matta.

80-ročná babka sa na nič nesťažovala a nepotrebovala ani lekárske ošetrenie. Svoju izbu opustila vo chvíli, keď jej hrozilo obrovské nebezpečenstvo. "V povalových priestoroch už bol hustý dym, ktorý mohol prestúpiť aj do obytnej časti domu," povedal Matta. "Pani je imobilná, čiže sama by presun vonku nezvládla," ozrejmil Timko.

Hasiči plamene v povalovej časti rodinného domu aj s pomocou dýchacích prístrojov rýchlo zlikvidovali. Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania. "V podstate dom je obývateľný, poškodená je len zadná časť strechy," dodal Matta.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:10 Súdna sieň
05:50 Kixšou
05:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:25 Nákupné maniačky
06:10 Policajti v akcii
07:45 Prvé oddelenie II.
06:00 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:10 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:35 Tashiho svet
05:15 Paříž počká
06:55 Lovci dinosaurů
08:50 Tunel