Vážna dopravná nehoda pod Strečnom: Haváriu autobusu s vozidlami neprežila žena

Vážna dopravná nehoda pod Strečnom: Haváriu autobusu s vozidlami neprežila žena

STREČNO / Pod Strečnom sa krátko pred poludním stala mimoriadne vážna dopravná nehoda autobusu a troch osobných aut.

Podľa prvotných informácií mal vodič autobusu, ktorý smeroval z Turčianskych Teplíc do Žiliny, prejsť do protismeru, kde sa čelne zrazil s osobným autom a následne s ďalšími dvoma vozidlami.

Po zrážke ostali podľa predbežných informácií zranení štyria dospelí a jedno dieťa. V autobuse bol šofér, stevard a jeden cestujúci. V ostatných vozidlách sa nachádzalo 7 osôb.

V mercedese, ktorý smeroval do Martina, sa viezli dve ženy a len 4 mesačné bábätko, keď sa v ich jazdnom pruhu objavil autobus nedokázali vôbec nič urobiť. Nasledoval silný náraz. Podľa prvotných informácií mal vodič autobusu, ktorý smeroval z Turčianskych Teplíc do Žiliny, prejsť do protismeru. 

"Vodičovi autobusu pravdepodobne prišlo zle. On ešte tesne pred nárazom povedal kolegovi je mi zle, ale už sa nedalo nič robiť. On bol v sekunde v protismere, kde došlo k stretu s niekoľkými ďalšími vozidlami," uviedla hovorkyňa SAD Žilina, Ivana Strelcová. 

Mercedes sa zakliesnil medzi skalu a autobus. "Prístup k nemu bol ťažký s náradím, pretože ho blokovalo ďalšie vozidlo a príves z autobusu. Všetok materiál sme prenášali cez havarované vozidlá. Prístup k zraneným bol naozaj mimoriadne ťažký," opisoval záchranné práce veliteľ zásahu Miroslav Korduliak.

V martinskej nemocnici prijali 4- mesačné dieťa a 32 - ročnú ženu. "Leteckí záchranári si do svojej starostlivosti na mieste prevzali 32-ročnú ženu, ktorú s ťažkou polytraumou a v umelom spánku vrtuľníkom transportovali do Univerzitnej nemocnice v Martine," uviedla hovorkyňa ATE Poprad, Zuzana Hopjaková. "Žena je aktuálne po operácii na OAIM, dieťatko na detskej klinike s ťažkými zraneniami," informovala hovorkyňa nemocnice Katarína Kapustová. 

Do žilinskej nemocnice smerovali ďalšie tri sanitky. "V žilinskej nemocnici sme prijali troch pacientov z toho dvaja muži sú z autobusu, ktorí utrpeli ľahšie zranenia," uviedla hovorkyňa nemocnice v Žiline, Lenka Záteková.

​Krátko po 16tej hodine prišla z nemocnice v Žiline správa, že žena, ktorá utrpela ťažké zranenia, zomrela.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:20 Súdna sieň
06:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:40 Policajti v akcii
06:45 Prvé oddelenie
07:10 Prvé oddelenie
05:25 Pat a Mat
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:45 Jak změřit svět
08:55 Let’s Dance: Revolution
10:45 Já, kocour