Výlet troch motorkárov, kamarátov z Budapešti sa pod kopcami Malej Fatry, skončil nešťastne

Výlet troch motorkárov, kamarátov z Budapešti sa pod kopcami Malej Fatry, skončil nešťastne

MALÁ FATRA / Výlet troch motorkárov, kamarátov z Budapešti sa pod kopcami Malej Fatry skončil nešťastne. Priamo v obci Zázrivá 81 ročný vodič jedného z nich, 68 ročného motocyklistu zrazil. Na mieste zasahoval aj záchranársky vrtuľník.

 "Vraciame sa do Budapešti, každý víkend chodíme na Slovensko. To auto stálo a išlo sa otočiť," vysvetlil kamarát zraneného motorkára.

Osemdesiatjedenročný šofér auta sa podľa informácii TV JOJ mal otáčať na autobusovej zastávke, lebo sa chcel vrátiť do dediny. A vtedy malo dôjsť k nehode. "Následne z doposiaľ nezistených príčin malo dôjsť k zrážke motorového vozidla a motocyklistu," informovala hovorkyňa krajského policajného zboru, Gabriela Kremeňová. Na miesto rýchlo prišli hasiči z Dolného Kubína. Zranenia motorkára boli natoľko vážne, že na miesto musel priletieť aj vrtuľník. 

"Má zlomenú ruku a niečo na chrbte," povedal kamarát. "Šesťdesiaťosemročného motorkára previezli leteckí záchranári z miesta nehody s podozrením na zlomeninu lopatkovej kosti, pri vedomí v stabilizovanom stave do nemocnice," informovala hovorkyňa Zuzana Hopjaková. Dychovou skúškou alkohol u 81 ročného šoféra nezistili. Maďarskému motorkárovi vzali krv, či pred jazdou nepožil alkohol. "Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania," uviedla hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:10 Súdna sieň
05:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:30 Policajti v akcii
06:25 Prvé oddelenie
06:40 Prvé oddelenie
05:05 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:45 Vánoční okouzlení
08:20 Já, kocour
10:05 Slunce, seno, erotika