Pri nehode auta s kamiónom zomrela žena, ktorá viezla tri deti

Pri nehode auta s kamiónom zomrela žena, ktorá viezla tri deti

SENICA / Vážna smrteľná dopravná nehoda na Záhorí. V obci Šaštín Stráže prišla o život Trnavčanka, ktorá počas toho viezla tri deti sa autom čelne zrazila s kamiónom. Na miesto okrem pozemných záchranárov museli letieť dva vrtuľníky.

Zasahujúci hasiči vyslobodili zakliesnené osoby z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia, poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a havarované vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru. 

Havarované auto šoférovala Trnavčanka, ktorá z doposiaľ nezistených príčin prešla do protismeru a zrazila sa s kamiónom. Šoférka aj napriek snahe záchranárov zomrela. V aute sa nachádzali aj tri deti vo veku od šesť do deväť rokov. Jedno z detí je vo vážnom stave, do nemocnice ho previezol vrtuľník. Vedľa vodičky sedela 9-ročná dcéra, jej stav bol pri prevoze vrtuľníkom veľmi vážny, avšak záchranárom sa ju podarilo stabilizovať. "Dieťa bolo s vážnym úrazom hlavy v umelom spánku prevezené do Národného ústavu detských chorôb v Bratislave. Druhá posádka do rovnakej nemocnice transportovala v stabilizovanom stave 5 ročné dievčatko s úrazom hlavy," povedala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková. 

„Aj napriek veľkej snahe zasahujúcich zložiek jedna osoba svojim zraneniam na mieste podľahla, tri maloleté osoby boli vrtuľníkmi záchrannej zdravotnej služby a sanitkou Záchrannej zdravotnej služby transportované do nemocnice," dodala Križanová. 

Ako informuje trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, za volantom osobného auta Škoda Fabia sedela Trnavčanka a viezla tri maloleté deti. „Z doposiaľ nezistených príčin sa v úseku, ktorý je vyznačený plnou čiarou, smerom na Šaštín Stráže zrazilo auto s kamiónom," uviedla KR PZ Trnava Mária Linkešová. Vodička a jej 9-ročná dcéra, ktorá sedela na prednom sedadle spolujazdca, utrpeli veľmi vážne zranenia a boli z miesta nehody letecky transportované do nemocnice. Matka vážnym zraneniam pri prevoze podľahla. Ďalšie dve deti vo veku sedem a šesť rokov, ktoré sedeli vzadu v autosedačkách, sa zranili ľahšie. Jedno z detí nebolo v príbuzenskom vzťahu s vodičkou. 

Policajti cestu smerom na Šaštín-Stráže úplne uzavreli. Ako Škoda Fabia tak aj kamión zostali po čelnej zrážke v priekope. Tragédia sa stala v úseku, kde bola značená plná čiara. To, či sa žena nevenovala volantu, vyšetruje polícia. "Presné príčiny polícia preveruje...Jazdite bezpečne a zbytočne neriskujte," dodala Linkešová. 

Zdroj: noviny.sk/ Hasičský a záchranný zbor/ TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:35 Mámy na nože
08:15 Rodinka
09:55 Věř mi