Silná búrka zničila stany, v ktorých táborili deti. Do pár minút pomáhala malým skautom skoro celá obec

Silná búrka zničila stany, v ktorých táborili deti. Do pár minút pomáhala malým skautom skoro celá obec

DUBOVÉ / Približne 30 detí evakuovali v utorok večer v obci Dubové v Turci zo skautského tábora. Obcou sa prehnala silná búrka, stany vytopilo a organizátori poprosili o pomoc starostu. Rozbehla sa záchranná akcia, ktorá prekvapila a dojala. Na nohách bola v noci takmer celá obec.

Deti boli práve mimo táboriska, keď sa vrátili k svojim stanom začala búrka. "Sa spustil lejak, že boli všade mláky začali padať krúpy," povedal vedúci tábora Peter Dudák.
 
Stany premokli, malí skauti v nich zostať nemohli. S evakuáciou pomohol starosta a následne celá dedina. "Ja som dal oznam mimoriadny do rozhlasu že potrebujeme deky ľudia sa zomkli za 3 minúty tu ľudia boli a mali sme plnú sálu. Som vravel mojej zástupkyni nech donesie zošit že budeme spisovať kto čo doniesol, ale to sa nestíhalo ľudia boli skvelí," uviedol starosta obce Dubové Milan Lettrich.

Zmobilizovala sa celá dedina, ženy pre deti chystali teplú večeru. "Dali sme im džem nutelu jedli ešte im robíme chlebík vo vajíčku," opísala miestna obyvateľka. "Strašne veľa ľudí prišlo pomôcť. Dievčatá - vedúce, začali plakať od dojatia," vyhlásil vedúci tábora.

Sála kuktúrneho domu sa razom zmenila na veľkú spálňu, deti tak mali o jeden neplánový zážitok viac. Malá dedinka v Turci urobila veľké gesto, počasie sa dnes umúdrilo a skautské vĺčatá a včielky sa tak mohli vrátiť do svojich típi a k svojmu programu, ten im končí až v sobotu.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:35 Mámy na nože
08:15 Rodinka
09:55 Věř mi