Zrazil cyklistu a z miesta nehody ušiel. Pri dychovej skúške nafúkal viac ako 3 promile

Zrazil cyklistu a z miesta nehody ušiel. Pri dychovej skúške nafúkal viac ako 3 promile

TRENČÍN / Opil sa, sadol za volant, zrazil cyklistu a ušiel. Takto by sa dalo v skratke opísať počínanie 41- ročného Ľuboša, ktorého krátko po spáchaní tohto činu vypátrali trenčianski policajti. Nafúkal vyše tri promile.

Štyridsaťjeden ročného Ľuboš zadržali policajti z Trenčína pre jeho bezohľadnú jazdu v opitosti. V obci Horná Suča zrazil cyklistu.

"Vodič pri predchádzaní nezachoval dostatočný bočný odstup od cyklistu a pravou prednou časťou vozidla do neho zozadu narazil," informovala hovorkyňa Danka Adámiková. Štyridsaťosemročný cyklista po náraze spadol na cestu, pričom utrpel vážne poranenia hlavy. Muž mu nepomohol, namiesto toho pokračoval v jazde a z miesta nehody ušiel. Našťastie, nie ďaleko. "Vodič dodávky bol následne vypátraný a podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom merania 3,15 promile alkoholu," doplnila hovorkyňa Danka Adámiková. "Policajti ďalej zistili, že dodávka, na ktorej jazdil je firemná a vodič nemal súhlas na využívanie vozidla na súkromné účely," informovala Adámiková. 

Muž mal tak na krku razom obvinenia hneď zo štyroch trestných činov, a to ublíženie na zdraví, neposkytnutie pomoci, neoprávnené užívanie cudzieho vozidla a ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Prokurátor podal návrh na Ľubošovo vzatie do väzby, o ktorom rozhodoval súd. Obvinený sa ku všetkému priznal a svoj čin oľutoval. Na prepustenie na slobodu to nestačilo. "Sudca pre prípravné konanie vzal obvineného do väzby, pretože existuje dôvodná obava, že bude pokračovať v trestnej činnosti," uviedol Michal Turák z Krajského súdu v Trenčíne. "Rozhodnutie o väzbe je právoplatné, nakoľko voči nemu nebola podaná sťažnosť," doplnil Michal Turák. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top Star
11:05 Plus Mínus
11:55 Profesionáli II.
12:55 Hoď svišťom
10:10 ZOO
11:45 Nákupné maniačky
13:05 Skutočné príbehy
11:15 Arthur a Minimojovia
12:05 Bolek a Lolek idú do sveta
12:20 Krtko
11:20 Gagarin
13:25 Ztracená dívka
15:05 Můj kámoš špión