Jasno
29°
Bratislava
Miloslav
3.7.2022
Streľba v Prahe: Útočník postrelil úradníčku, ktorá neskôr na následky streľby zomrela
Zdielať na

Streľba v Prahe: Útočník postrelil úradníčku, ktorá neskôr na následky streľby zomrela

PRAHA / V uliciach českej metropoly pátrali stovky policajtov po ozbrojenom útočníkovi. Predpoludním na pražskom úrade práce postrelil jednu z úradníčok, ktorá neskôr na následky streľby zomrela.

Obeťou je pracovníčka úradu práce, ktorý potvrdil, že žena bola zamestnankyňou kontaktného pracoviska. Hovorkyňa pražskej záchrannej služby Jana Poštová informovala, že ženu vo veku približne 50 rokov do príchodu záchranárov oživovali svedkovia. Následne ju previezli do Fakultnej nemocnice Královské Vinohrady, kde však vážnym zraneniam podľahla.

"Môžem potvrdiť, že dnes v dopoludňajších hodinách bola postrelená jedna zo zamestnankýň pracoviska Úradu práce pre Prahu 2 a 3. Na mieste je zamestnancom k dispozícii psychologická pomoc, celú vec vyšetruje polícia. Od 29. 6. do piatka 2. 7. bude pracovisko na Belehradskej ulici zatvorené,“ povedala pre iDNES.cz tesne po incidente hovorkyňa Úradu práce Kateřina Beránková.

Podľa polície bol zrejme strelcom hľadaný Jiří Dvořák, po ktorom pátrali aj pre poleptanie ďalšej ženy kyselinou a tiež pre nastraženie výbušniny.

Primátor Prahy Zdeněk Hřib uviedol, že z bezpečnostných dôvodov uzavreli všetky budovy magistrátu a mesto poskytlo polícii zábery z kamier, ktoré aj nakoniec pomohli k zadržaniu páchateľa na Vodičkovej ulici. Následne obnovili plnú prevádzku magistrátu.

Okolo tretej popoludní kriminalisti pravdepodobne v súvislosti s udalosťou na základe oznámenia zasahovali v byte v pražských Holešoviciach, potvrdila hovorkyňa.

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský potom na sociálnej sieti Facebook napísal, že v sklade v holešovickej tržnici zároveň našli niekoľko rozbušiek. Podľa informácií od veliteľa hasičov však riziko pre verejnosť nebolo veľké, uvádza iDNES.cz.

Podľa portálu Blesk.cz mal Dvořák s jednou zamestnankyňou Úradu práce v minulosti spory. Na YouTube tiež zverejňoval videá, v ktorých ohováral svojich bývalých kolegov a firmu Aero Vodochody. Súd mu za to vymeral aj pokutu milión korún.

V jednom z videí popisuje, ako si pre neho domov prišli policajti, pričom v popisku videa sa dokonca objavuje pasáž, kde hovorí o zabití zamestnankyne Úradu práce, ktorá mu nepriznala podporu 14-tisíc mesačne na dobu 11 mesiacov a vyradila ho z evidencie uchádzačov o zamestnanie.

Súvisiace články

Najčítanejšie