Sýkorovci si vypočuli verdikt: V prípadoch mafiánskych vrážd svedčil Mikuláš Černák

Sýkorovci si vypočuli verdikt: V prípadoch mafiánskych vrážd svedčil Mikuláš Černák

BANSKÁ BYSTRICA / Jadro skupiny sýkorovcov, vrátane šéfa Róberta Lališa, si v stredu vypočulo verdikt na Špecializovanom trestnom súde. 7 mužov súdili za vraždy z 90-tych rokov. Jednou z nich bola aj likvidácia Róberta Holuba. Proti sýkorovcom svedčil aj Mikuláš Černák.

​​Je to druhá veľká kauza, ktorá sa týkala hlavného jadra skupiny sýkorovcov, ktorú pojednával Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Okrem Róberta Lališa sa obžaloba týkala napríklad aj Alojza Kromku a Jozefa Roháča. "Sedem obžalovaných, deväť skutkov," vyjadril sa Peter Kysel, prokurátor ÚŠP. Išlo o vraždy z 90-tych rokov. Podľa obžaloby likvidovali konkurenciu, aj vlastných, ktorí sa stali nepohodlnými. Jedným zo skutkov bola vražda východoslovenského mafiána Róberta Holuba. Proti obžalovaným vypovedal aj Mikuláš Černák, ktorý priznal, že strelcovi Jozefovi Roháčovi vyplatil 500-tisíc korún.

"Je preukázaná jeho účasť na vražde Róberta Holuba. V súvislosti s týmto skutkom uzavrel dohodu o vine a treste, za ktorú bol právoplatne odsúdený," povedal prokurátor. Okrem vrážd ich súdili za všeobecné ohrozenie a nedovolené ozbrojovanie. Policajti našli pri raziách obrovské množstvo zbraní, vrátane 85-tich kíl plastickej trhaviny. "Ďalší skutok sa týka nedovoleného ozbrojovania," doplnil prokurátor.

Podľa stredajšieho rozhodnutia súdu sú piati muži, vrátane Lališa, Kromku, Cupera a Roháča vinní. V ich prípade ale upustili od uloženia trestu. "Nebol možný prísnejší trest, pretože všetci už boli odsúdení na doživotie," povedal prokurátor. "Lališ vinu odmieta a chce sa brániť na nezávislom súde, čo mu doteraz nebolo umožnené," vyjadril sa obhajca Marek Para. Naopak Biháry a Badó v prípade Holubovej popravy boli oslobodení, pretože podľa súdu nebola preukázaná ich účasť na vražde. "Súd dve osoby spod obžaloby oslobodil, pretože nebolo dokázané, že skutok spáchali obžalovaní. Rozhodnutie nie je právoplatné," uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:30 Noviny
18:00 Prestreté
19:00 Krimi
17:45 Prvé oddelenie
18:15 Prvé oddelenie
18:40 Prvé oddelenie
16:45 Ochrancovia
17:55 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
17:45 Šeherezáda – nevypovedané príbehy
18:15 Petronela Jabĺčková
18:25 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
16:25 Cirkus
18:15 Velký draft
20:15 Domino