Veľký zásah NAKA: Zadržali ľudí z Národnej diaľničnej spoločnosti

16.06.2021 10:15 Noviny.sk Krimi

Veľký zásah NAKA: Zadržali ľudí z Národnej diaľničnej spoločnosti

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Národná kriminálna agentúra vykonáva od skorého rána zásah v súvislosti s nehospodárnym nakladaním s majetkom Národnej diaľničnej spoločnosti. V statuse na sociálnej sieti to uviedla Polícia SR.

Zaisťovacie úkony vykonáva približne 20 policajtov v Bratislavskom a Žilinskom kraji. Ide o policajnú akciu pracovnej skupiny Tunel s krycím názvom Motorest. Doteraz zadržali príslušníci NAKA päť osôb zo zatiaľ bližšie neurčenej akciovej spoločnosti a vykonávajú aj domové prehliadky a zaisťovanie dôkazov.

Ako podotkol pred rokovaním vlády minister dopravy Andrej Doležal, už niekoľko mesiacov všetko nasvedčovalo tomu, že takýto zásah príde, keďže rezort dopravy už mesiace maximálne spolupracuje s vyšetrovateľmi NAKA. V tejto chvíli však nechcel komentovať dnešný zásah. "Nech konajú tak, ako majú," vyhlásil minister Doležal s tým, že pravdepodobne zásah súvisí s nehospodárnym nakladaním s majetkom spoločnosti zo strany viacerých predchádzajúcich vedení NDS. "Pokiaľ viem, nejde o mojich ľudí, nejde o naše nominácie," dodal Andrej Doležal, podľa ktorého treba vyšetrovateľov nechať pracovať.

NDS sa odmietla k stredajšiemu zásahu NAKA bližšie vyjadriť. Ako uviedla vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková, k prípadu je kompetentné sa vyjadrovať len Prezídium Policajného zboru SR.

Zdroj: noviny.sk/Facebook Polícia SR/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:30 Prestreté
09:30 Súdna sieň
07:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:30 Česko Slovensko má talent
10:15 Simpsonovci XIV.
06:40 Nákupné maniačky
07:45 Dvojičky
08:50 Slnečná
07:35 Tom Gates
07:50 Malí fidlikanti
08:05 Garfield II.
06:05 Rin Tin Tin
07:45 Nádech pro lásku
09:50 Góóól! III.