Štyridsiatnik, ktorého priťahujú deti, využíval na svoju úchylku teletext. Ponúkal opatrovanie maloletých

Štyridsiatnik, ktorého priťahujú deti, využíval na svoju úchylku teletext. Ponúkal opatrovanie maloletých

DUBNICA NAD VÁHOM / Muž (41) z Dubnice nad Váhom skončil za múrmi ilavskej väznice potom, ako ho policajti obvinili z prečinu sexuálneho zneužívania. To, že je jeho pobyt na slobode nebezpečný, usúdil aj prokurátor a sudca. V jeho hľadáčiku boli totiž deti.

Zadržaný muž inzeroval niekoľko mesiacov a ponúkal predovšetkým opatrovanie malých detí. Inzeráty uverejňoval na teletexte. Napísal ich sem desiatky rôzneho znenia. V jednom ponúkal opatrovanie detí, v ďalších pozýval chlapcov a dievčatá na chatu."Takýmto spôsobom sa snažil získať si deti, ako objekty sexuálneho záujmu," hovorí psychiatrička Darina Hrabovská. 

Intenzita jeho inzercie sa stupňovala. Nakoniec skončil v rukách policajtov

"Poverený príslušník Z Dubnice nad Váhom obvinil muža z prečinu sexuálneho zneužívania," informuje hovorkyňa KR PZ Trenčín Danka Adámiková. Podľa doterajších zistení polície ho zaujímali deti vo veku od 8 do 13 rokov. Podľa informácií TV JOJ z prostredia polície sa pred vyšetrovateľom ku všetkému priznala vyhlásil, že deti ho priťahujú."Ide o pedofila, ktorý si vyberal deti od 8 do 13 rokov a nevyberal si medzi chlapcami a dievčatami," hovorí Hrabovská. 

Policajti doposiaľ nezistili, že by sa s nejakým dieťaťom aj stretol

Prezradil im ale viacero ďalších skutočností, ktoré musia preveriť. "Vzhľadom k tomu, že prebiehajú procesné úkony, nie je možné povedať viac informácií," hovorí Adámiková. "Prokurátor podal na Rudolfa U, návrh na vzatie do väzby z tzv. preventívneho, lebo je tu obava, že pri ponechaní na slobode bude pokračovať v trestnej činnosti," informuje hovorca Krajskej prokuratúry v Trenčíne Marián Sipavý. 

Na začiatok súdneho procesu bude čakať vo vyšetrovacej väzbe. Tam ho poslal sudca okresného súdu v Trenčíne. "Sudca pre prípravné konanie vzal obvineného do väzby. Dôvodom je obava z pokračovania v trestnej činnosti," informuje hovorca Krajského súdu v Trenčíne  Roman Tarabus. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:50 Česko Slovensko má talent
17:30 Noviny
18:00 Prestreté
16:40 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:45 Prvé oddelenie
18:15 Prvé oddelenie
16:45 Ochrancovia
17:55 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
17:05 Rapotáčik 3
17:15 Malí fidlikanti
17:35 Knihy od Stonožky
16:25 Cirkus
18:15 Velký draft
20:15 Domino