Fotomontáž alebo realita? Trnavskí policajti objavili na ceste poriadny skvost

12.05.2021 19:29 Noviny.sk Krimi

Fotomontáž alebo realita? Trnavskí policajti objavili na ceste poriadny skvost

TRNAVA / Trnavskí šoféri neverili vlastným očiam. Po obchvate sa v stredu premávalo auto, ktoré na streche viezlo ďalšie auto. O takýto netradičný prevoz sa postarala partia chlapov, ktorá smerovala do zberných surovín. Poltonového tátoša vyložili na auto vlastnoručne. Miestni považujú rodinu za legendárnu, ktorá prevezie všetko od výmyslu sveta.

O prípade informovali trnavskí policajti na svojom profile na sociálnej sieti. Vodiča zastavili údajne preto, že na vrchnom aute nesvietili zadné svetlá. 

Partia piatich chlapov prevážala na streche starého Fordu torzo poltonového Peugeotu. Auto ledva išlo a brzdilo premávku. Šoféri preto na nich zavolali policajtov. Chlapi smerovali do zberných surovín. "Joj, policajti sa smiali, prisahám bohu sa smiali. Ešte to nevideli," poznamenal vodič auta Peter Dunko. 


"Policajti PMJ predložia spis na správne konanie. Vodič sa dopustil ďalšieho závažného priestupku v doprave. Vodič má v karte vodiča takýchto priestupkov niekoľko. V správnom konaní mu preto okrem pokuty hrozí aj odobratie vodičského preukazu a zákaz činnosti," informovala policajná hovorkyňa Mária Linkešová. 

"Pokutu dostanem. Ešte mi nedali pokutu, ale že mi dajú pokutu volakú, že 20 eur. A z čoho ju zaplatíte? Tak predám nejaké železo, tak to zaplatím," vysvetlil Dunko. Poltonové auto partia dala na strechu svojpomocne vlastnými rukami. Celý vrak ešte zabezpečili gurtňami. Takto netypicky vraj už previezli desiatky áut a nie len tie. Od miestnych vezmú všetko čo im zavadzia a vedia to speňažiť. "My máme celý tím. To musí byť," povedal Dunko. 

Hlava rodiny tvrdí, že radšej si budú zarábať peniaze takto, ako by mali kradnúť a doma sedieť na zadku.  Do zberných surovín už majú nachystané ďalšie vraky. Za jeden dostanú približne 40 eur. "Z čoho budeme žiť? Aj keď je to priestupok? Radšej budem toto robiť ako kradnúť," dodal. 


"Polícia v Trnavskom kraji sa za posledné roky s takýmto raritným prevozom na cestách nestretla," uviedla Linkešová. 

Ak vás zaujíma, ako k celému incidentu došlo, pozrite si celý rozhovor:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/Polícia SR

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top Star
11:05 Plus Mínus
11:55 Profesionáli II.
12:55 Hoď svišťom
10:15 ZOO
11:45 Nákupné maniačky
13:05 Skutočné príbehy
11:40 Matematické príšerky II.
12:05 Bolek a Lolek idú do sveta
12:20 Krtko
09:35 Tristan a Isolda
11:50 Rodinka
13:35 Moje druhá šance