Mladý muž ukrýval vo svojej izbe ľudské lebky

Mladý muž ukrýval vo svojej izbe ľudské lebky

BANSKÁ BYSTRICA / Ľudské lebky v panelákovom byte. Mladý muž ukrýval kostrové pozostatky vo svojej izbe v Banskej Bystrici. Všetko čo kriminalisti v byte našli, už poslali na expertízne skúmanie.

Netradičný prípad zamestnáva banskobystrických policajtov, v jednom z bytov objavili ľudské lebky. "Môžem potvrdiť, že včera sme zaistili tri kusy lebiek, bude vykonaná expertíza za účelom zistenia pôvodu," informuje policajná hovorkyňa KR PZ B. Bystrica Petra Kováčiková. 

V byte na banskobystrickom sídlisku Radvaň býva mladý muž. Zbierku viacerých lebiek pred očami prípadných zvedavcov ukrýval. Niektoré z kostrových pozostatkov sú zvieracieho pôvodu, no niekoľko z nich je podľa polície ľudských. "V tejto súvislosti sme začali trestné stíhanie pre hanobenie mŕtveho," informuje Kováčiková. 

Ako sa mladý banskobystričan k lebkám dostal, ani informácie o ich pôvode, prezradiť policajtom nechcel. "Prebiehajú procesné úkony, viac informácií poskytneme po ukončení vyšetrovania," informuje Kováčiková. 

Nie je to prvý takýto prípad, ktorý policajti v BB riešili

Pred piatimi rokmi našli robotníci pri opravách v paneláku mužskú ľudskú ruku. Ležala v krabici medzi teplovzdušnými rúrami. Jej pôvod a ani toho, kto ju tam ukryl, sa doteraz zistiť nepodarilo. "Porovnávali sme DNA ale nezistila sa zhoda," informuje hovorkyňa KR PZ B. Bystrica Mária Faltániová. 

V Ladzanoch pri Krupine pred tromi rokmi našli ľudské lebky položené na autobusovej zastávke. V tomto prípade sa vinníka podarilo nájsť, išlo o stredoškoláka, ktorý ich našiel počas školskej praxe pri oprave kostola a odniesol ich domov.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:50 Bučkovci - Slnko, seno, dedina
17:30 Noviny
17:55 Bez servítky
16:35 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:35 Stratené duše V.
18:35 Skutočné príbehy
17:00 Súdna sieň
18:00 Súdna sieň
19:00 Kosti X.
17:25 Knihy od Stonožky
17:35 Šeherezáda – nevypovedané príbehy
18:00 Petronela Jabĺčková
16:55 Dívka z divočiny
18:30 Životy svatých 1/2
20:15 Fukušima