Muž narazil autom do policajta: Jeho šialené konanie zastavila až streľba

06.03.2021 19:25 Noviny.sk Krimi

Muž narazil autom do policajta: Jeho šialené konanie zastavila až streľba

KOŠICE / Po nočnom policajnom zásahu v Košiciach skončil v nemocnici páchateľ aj policajt. Muž v strednom veku vyvolal viacero konfliktov, pre ktoré na neho privolali mužov zákona. Odmietol ich uposlúchnuť a autom zrazil jedného z nich. Jeho útek a šialená jazda mestom trvala asi päť minút, kým ho nezastavila prasknutá pneumatika po výstreloch zo služobnej zbrane. Napriek tomu všetkému sa policajtom vzpieral.

Policajti chceli skontrolovať vodiča, ten dupol na plyn, zrazil policajta a ušiel. Ako informuje košická krajská polícia na sociálnej sieti, v piatok večer vošiel 53-ročný vodič Fiatu 500 v čase prísnych protiepidemických opatrení bez rúška do vnútorných priestorov jednej z čerpacích staníc v Košiciach, pričom zvláštne gestikuloval a obzeral si kamerové systémy. Potom vyšiel von, nastúpil do vozidla a svojím autom zablokoval druhé vozidlo.

Policajti, ktorí v tom čase prechádzali okolo, zbadali zvláštne postavené vozidlo medzi čerpacími stojanmi. Vodiča vyzvali, aby predložil doklad totožnosti, na čo však nereagoval a arogantne s nimi komunikoval. S vozidlom sa prudko pohol vpred, pričom narazil do policajta. Vozidlo okamžite začali prenasledovať hliadky Pohotovostnej motorizovanej jednotky, vodič však na výzvy, aby zastavil, nereagoval.

Jedna zo zasahujúcich hliadok zablokovala časť cesty na Watsonovej ulici, no vodič ani na ich znamenia na zastavenie vozidla nereagoval a svoju jazdu smeroval priamo na policajtov. Jeden z policajtov použil služobnú zbraň a dvoma výstrelmi prestrelil unikajúcemu vozidlu pneumatiku. Vodič aj napriek tomu pokračoval v jazde. Po zastavení kládol odpor, kopal do zasahujúcich policajtov a snažil sa im vytrhnúť, preto ho policajti použitím donucovacích prostriedkov spacifikovali.

Policajt, do ktorého narazil, utrpel podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s dobou liečenia viac ako 14 dní. "Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin útoku na verejného činiteľa," uviedla polícia.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/Facebook Polícia SR

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:00 Dovidenia, stará mama!
05:25 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
05:35 Policajti v akcii
06:20 Nákupné maniačky
07:25 Dovidenia, stará mama!
05:05 Pat a Mat
05:15 Zabi nudu! II.
05:20 Tashiho svet
06:05 Hluboká voda
08:05 Americká Miss India
09:50 Kdybych měl křídla