Tragédia v osade: Muž bez vodičského oprávnenia zrazil chlapca, ten zraneniam podľahol

Tragédia v osade: Muž bez vodičského oprávnenia zrazil chlapca, ten zraneniam podľahol

LETANOVCE OKRES SPIŠSKÁ NOVÁ VES / Muž bez vodičského oprávnenia sadol do auta a spôsobil tragédiu. V osade Strelníky pri Letanovciach zrazil 9-ročného chlapca. Tragédia sa stala pred očami chlapcovho otca, ktorý dieťa ihneď vytiahol spod auta a ponáhľal sa s ním do nemocnice. Deväťročný Eduard, ktorý bol navyše onkologickým pacientom, to však neprežil.

Obyvateľ osady urobil na aute kolečko okolo objektu pastoračného centra. Podľa otca, keď zbadal chlapca si zrejme pomýlil plyn s brzdou. Auto začalo zrýchľovať. Dieťa nabral kapotou a vrazil s ním vo vyššej rýchlosti do múru. "Tu boli chlapci, hrali sa. Ráno išiel vonku, naštartoval auto, on ani vodičský preukaz nemal, zrazu rana, buchol," hovorí brat malého chlapca Eduarda Pavol Kroščen. 

"Pravdepodobne dostal šmyk. A ten chlapec sa nestihol brániť, tak ho pritlačilo ku múru. Som sa ho sám pýtal, že prečo zobral kľúče a naštartoval. On povedal, že chcel len naštartovať auto. Ale prečo a začo, neviem," hovorí  člen MOPS Letovance Karol Šarišský. Chlapca po nehode ihneď príbuzní naložili do súkromného auta a ponáhľali sa s ním do nemocnice. No táto snaha už bola márna

"Normálne tam prišli doktori asi desiati, sestričky a nič sa už nedalo spraviť. On už bol na mieste mŕtvy, jak som ho vybral z toho auta už bol koniec," hovorí otec malého chlapca Eduarda Pavol Kroščen. "Pacient žiaľ exitoval ešte pred príchodom do nemocnice. Utrpel zranenia nezlučiteľné so životom," informuje hovorkyňa siete nemocníc Jana Fedáková. 

Keď sa v osade príbuzní dozvedeli o smrti Eduarda boli najprv smutní a osadou sa rozliehal plač. Ten sa o chvíľu zmenil na hnev. Vášne museli krotiť policajti. Podľa otca malého chlapca sa tragédií dalo zabrániť. Šmyk, ktorý neskúsený muž za volantom dostal, by vraj skúsenejší vodič hravo zvládol. "Darmo mi je švagor, nech ide aj na 25 rokov do basy, mňa to nezaujíma," hovorí otec Eduarda Kroščen. 

"Policajný vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania, aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy. Ktorý bol prítomný na mieste udalosti," informuje hovorkyňa KR PZ Košice Jana Mésarová. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
05:30 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Hoď svišťom
05:35 Nákupné maniačky
06:25 Skutočné príbehy
05:00 Zatancuj si s Nely
05:05 Rybičky Flip a Flap
05:15 Tashiho svet
05:55 Philomena
07:40 Železná lady
09:35 Srdce na správném místě