Kuriózna lúpež pri Trebišove: Predavačka s nožom v ruke vyhnala zlodeja. Muž utekal kade ľahšie

Kuriózna lúpež pri Trebišove: Predavačka s nožom v ruke vyhnala zlodeja. Muž utekal kade ľahšie

TREBIŠOV / Poriadna odvaha rozhodne nechýbala 47-ročnej predavačke z obce Kazimír, ktorú v obchode prepadol iba 19-ročný mladík. S nožom v ruke a kuklou na hlave od nej žiadal dvesto eur. Žena sa ho však nezľakla a proti lupičovi sa taktiež zahnala nožom. Takúto reakciu zrejme nečakal a dal sa na útek. Už krátko po čine skončil v rukách policajtov.

Maskovaný muž vošiel do predajne potravín okolo poludnia. S nožom v ruke žiadal od predavačky peniaze. "Tu sedela, pila čaj a on otvoril dvere, že to je prepad a nech dá z pokladne 200 eur," povedala majiteľka predajne Jarmila Vinceová.

Lupič mal predavačku násilím pritiahnuť k pultu a vytiahnuť na ňu nôž. Následne medzi nimi došlo k zápasu. "Sácal ju k pokladni, nech ide a nech mu vyberie peniaze, ale ona nechcela," prezradila Vinceová.

Predavačka lupičovi povedala, aby z predajne odišiel a zároveň hlasno kričala o pomoc. Našťastie, sa jej ho podarilo odplašiť. Po nevydarenej lúpeži sa dal mladík na útek. Dolapiť sa ho podarilo miestnym chlapom v potoku.

"Chlapi hovorili, že ona mala väčšiu odvahu ako oni. Že oni by radšej dali tých 200 eur z pokladne, ako pýtal a nech ide," vyjadrila sa Vinceová. Lupičom bol iba 19-ročný mladík, ktorý pochádza z tej istej obce. Majiteľka predajne ho osobne pozná, a preto ju jeho správanie o to viac prekvapilo.


"Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície mužovi vzniesol obvinenie pre zločin lúpeže," uviedol Jaroslav Ličák, Oddelenie komunikácie a prevencie KR PZ Košice. "Taký dobráčisko chlapec, z takej normálnej rodiny, vlastne nechápem to," povedala Vinceová. "Aj keď mal tento prípad šťastný koniec, pamätajte, že páchateľovi ide predovšetkým o zisk, určite si preto prioritu - uchrániť si vlastný život a zdravie," dodal Ličák

Zdroj: noviny.sk/Facebook Polícia SR

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:00 Dovidenia, stará mama!
05:25 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
05:35 Policajti v akcii
06:20 Nákupné maniačky
07:25 Dovidenia, stará mama!
05:05 Pat a Mat
05:15 Zabi nudu! II.
05:20 Tashiho svet
06:05 Hluboká voda
08:05 Americká Miss India
09:50 Kdybych měl křídla