V Prešove zadržali nelegálnych migrantov. Na územie Slovenska sa dostali v kamióne

V Prešove zadržali nelegálnych migrantov. Na územie Slovenska sa dostali v kamióne

PREŠOV / V Prešove zadržali nelegálnych migrantov. Tí povyskakovali z bulharského kamióna blízko najväčšieho prešovského sídliska. Kam smerovali nevedno. Ani jeden z nich nebol zranený. Pre nelegálne prekročenie hranice skončili všetci v putách.

Rušná ulica aj po zotmení. Tadiaľ totiž pre chýbajúce obchvaty vedie medzinárodný tranzit z Poľska do Maďarska. Vodič kamióna z Bulharska tvrdil, že ani netušil, čo v prívese okrem oficiálneho nákladu vezie. Z kamióna povyskakovali mladí muži. Po telefonáte na políciu vyslali na miesto viacero hliadok. Partia migrantov, ktorá nevedela hodnoverne preukázať svoj pobyt na Slovensku, skončila v putách.

"Osoby, ktoré sa na území Slovenska nelegálne zdržiavali sú občanmi Afganistanu. Podľa zistení polície o nich vodič nemal vedomosť," uviedol hovorca prezídia PZ SR Michal Slivka. Všetci boli v poriadku bez nejakých zranení. Akou trasou, či cestou sa na Slovensko dostali zatiaľ nevedno. Od prešovských kolegov si ich prevzala mobilná jednotka cudzineckej polície.

Nevedno ani to, či ich cieľovou stanicou malo byť Slovensko. Možno sa len pokúšali dostať do Európy za lepším životom. "Nelegálni migranti budú vypočutí. V prípade, že požiadajú o azyl, budú umiestnení do zariadenia v Humennom. Ak nepožiadajú, budú administratívne vyhostení a za týmto účelom sa vykonajú potrebné procesné úkony," dodal Slivka. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 PRESTRETÉ
05:10 Súdna sieň
06:15 Súdna sieň
07:30 Panelák IX.
05:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja - Špeciál
06:45 Policajti v akcii
08:00 Policajti v akcii
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
05:20 Můj kamarád delfín
07:05 Příšerky z vesmíru
08:40 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy