Po ostrej hádke brutálna vražda kamaráta. Jej vyšetrovanie žilinská polícia ukončila

Po ostrej hádke brutálna vražda kamaráta. Jej vyšetrovanie žilinská polícia ukončila

ŽILINA / Žilinská polícia ukončila vyšetrovanie ďalšej vraždy, ktorá sa udiala v tomto roku. Ide o prípad z konca marca. Násilnou smrťou vtedy zomrel Róbert. Na svedomí ho má mať jeho mladší kamarát Pavol.

Tragický incident sa odohral v staršom rodinnom dome v dedine Lietavská Lúčka. V osudný večer tu popíjala partia štyroch chlapov, pričom došlo k ostrej výmene názorov. Keď dvaja z nich odišli, pobili sa medzi sebou Pavol a Róbert, ktorý tu býval. Róbertovi zavolali pomoc susedia. "Posádka, ktorú sme vyslali na miesto zistila, že pacient bol bodnutý do hrudníka a už nejaví známky života," uviedla hovorkyňa OS ZZS SR Alena Krčová.


Pavol sa po smrtiacom útoku vybral preč z domu. Policajti ho potom zbadali ako kráčal pri ceste z Lietavskej Lúčky smerom na Žilinu. "Útočníka krátko po čine zadržala polícia," vyjadrila sa hovorkyňa KR PZ Žilina Jana Balogová. "Prokurátor Krajskej prokuratúry v Žiline podal na obvineného Pavla T. obžalobu na Okresný súd v Žiline," povedal hovorca KP Žilina Martin Kokles.

A to za obzvlášť závažný zločin vraždy. "Za čo mu hrozí trest odňatia slobody od 15 do 20 rokov," uviedol Kokles. Pavla krátko po jeho obvinení, ešte v apríli poslala sudkyňa žilinského okresného súdu do vyšetrovacej väzby. "Po podaní obžaloby Okresný súd v Žiline rozhodoval o ďalšom trvaní väzby obvineného a stanovil termín hlavného pojednávania," dodal Kokles. Pavol, ktorý je vo väzbe, teraz čaká na svoj súdny proces.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:35 ZLATÁ MASKA
12:20 MILÁČIKOVO
13:00 VIP Nákupné maniačky s Norou Mojsejovou
11:00 NOVÉ BÝVANIE
12:25 Voda pre slony
15:00 "Adéla ještě nevečeřela"
11:00 Áno, šéfe USA VI.
12:25 Kto porazí šéfkuchára
12:55 Kto porazí šéfkuchára
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Bob staviteľ XV. - XVIII.
12:00 Maxipes Fík
11:35 Sladko-slaná láska
13:15 Životy svatých 1/2
14:55 Altamira