Polojasno
16°
Bratislava
Berta
2.7.2022
Zastávka zabila dieťa (†4) pred očami rodičov. Zisťovali sme, ako policajti v prípade pokročili
Zdielať na

Zastávka zabila dieťa (†4) pred očami rodičov. Zisťovali sme, ako policajti v prípade pokročili

MYJAVA / Začiatkom februára fúkal na Myjave silný vietor. O život prišlo štvorročné dievčatko. Vietor totiž vytrhol autobusovú zastávku. Spadla na chodník, po ktorom prechádzala 5-členná rodina. Policajti začali trestné stíhanie. Zisťovali sme, ako pokročili.

K tragédii došlo 5. februára. Silný vietor si vyžiadal najvyššiu daň - smrť 4-ročného dievčatka. "Bohužiaľ, tá zastávka bola vytrhnutá. Práve okolo prechádzala rodinka," povedal primátor Myjavy Pavel Halabrín.

Rodičia s tromi deťmi sa práve vracali od lekára. Vietor zastávku vytrhol zo zeme a spadla rovno na deti. Štvorročné dievčatko zomrelo, jej dvojročný braček skončil s ťažkými zraneniami v nemocnici. "Zastávka bola vybudovaná v 90. rokoch. Je nám to ľúto," vyjadril sa Halabrín.

Policajti okamžite začali trestné stíhanie. Na miesto zavolali expertov, ktorí mali určiť, prečo vietor zastávku zo zeme vytrhol. Zatiaľ to vyzerá tak, že vinníka tragédie policajti tak ľahko nenájdu. "Vyšetrovateľ trestné stíhanie prerušil, pretože sa doposiaľ nepodarilo zistiť skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe," uviedla hovorkyňa KR PZ Trenčín Danka Adámiková.


"Prerušili konanie. To znamená, že nenašli niekoho, nejakú osobu, ktorá by si bola zanedbala nejakú povinnosť," vyjadril sa právnik Róbert Pietrik. Policajtom s najväčšou pravdepodobnosťou znalecké posudky nepomohli. Vinníka neurčili. Znalec, ktorého sme po tragédii oslovili my, mal v prípade jasno. "Nebolo to ani dobre zakotvené, neboli tam dobré základy," zhodnotil statik, súdny znalec Jozef Závacký. To, že policajti stíhanie prerušili podľa právnika neznamená, že by prípad odsunuli do stratena. "Akonáhle zistia niečo nové, automaticky sa pokračuje vo vyšetrovaní," dodal Pietrik. 

Súvisiace články

Najčítanejšie