Vo Vysokých Tatrách prišiel o život poľský turista, jeho telo našli v zakázanom území Ťažkej doliny

Vo Vysokých Tatrách prišiel o život poľský turista, jeho telo našli v zakázanom území Ťažkej doliny

TATRY / Skupina Poliakov na Lysej Poľane v pondelok večer márne čakala na svojho 39-ročného kamaráta. Popoludní sa vybral na túru do oblasti Ťažkej doliny. Na stretnutie ale ani do polnoci neprišiel, a tak muži volali horskú službu. Poliaka našli mŕtveho.

Do terénu vyrazili horskí záchranári vo vrtuľníku ráno. Lokalizovať sa ani im ani policajtom mobil nezvestného nepodarilo. "Telefón chytal poľský signál a poľské služby, takže oni to nemohli spraviť," informuje záchranár Daniel Mahdal. Horskí záchranári vedeli iba to, že má signál. Mobil zvonil. Je len málo miest, kde je v Ťažkej doline a okolí signál. 

Tušili, kde asi Poliak môže byť. "V podstate sme krúžili okolo Vysokej. Obzerali sme steny, urobili sme niekoľko okruhov," pokračuje Mahdal. Nič ale nenašli. Spustili sa z vrtuľníka dole a začali pátrať priamo v teréne. "Bol tam predpoklad, že spadol z hora celou stenou," hovorí záchranár. Medzitým už do Tatier priletela letka ministerstva vnútra. "Ten názov doliny je veľmi výstižný. Je to z môjho pohľadu jedno z najťažších lietaní vo Vysokých Tatrách. Tam nie je úniková cesta, len vysoké kolmé steny okolo seba," opísal pilot letky Milan Bohuš. 

Pátranie pokračovalo ďalej. Po pár hodinách Poliaka našli. "Bol tam ešte sneh zo zimy. V podstate bol dole pod takou snežnou jaskyňou. Z vrtuľníka sa to ani nedalo lokalizovať," vysvetlil Mahdal. Muž je 18. obeťou Vysokých Tatier od začiatku roka. "Z toho 11 obetí bolo mimo turistických chodníkov, čiže nachádzali sa tam, kde sa nemali nachádzať a z tých jedenástich boli ôsmi z Poľska," rozpráva riaditeľ HZS Jozef Janiga. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:30 Profesionáli II.
20:25 Silnejší
01:00 Voda pre slony
20:10 Myšlienky vraha II.
21:00 Myšlienky vraha II.
22:00 Hawaii 5.0 X.
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
20:30 Bob a Bobek králiky z klobúka
20:15 Věčně mladá
22:15 Pomsta je sladká
01:40 Strážce spravedlnosti I.