Horiaca maštaľ v Starej Bystrici: Zvieratá sa podarilo bezpečne evakuovať

Horiaca maštaľ v Starej Bystrici: Zvieratá sa podarilo bezpečne evakuovať

STARÁ BYSTRICA / V stredu ráno zasahovali hasiči pri rozsiahlom požiari na družstve v Starej Bystrici v okrese Čadca. V čase jeho vzniku bolo v maštali viac ako 100 kusov hovädzieho dobytka. Zvieratá sa podarilo z horiacej budovy dostať včas. Škody budu vysoké.

Plamene najskôr zachvátili pracovný stroj, následne sa rozšírili po celej maštali.

Našťastie si zamestnanci všimli hustý dym a zavolali hasičov. "Po príchode na miesto bola celá budova zachvátená požiarom," povedal Jaroslav Kapusniak, riaditeľ KR HaZZ Žilina. "Dym vychádzal spopod dverí aj spopod strechy takže sme hasili z oboch strán,"  potvrdil Vladimír Kulas, veliteľ zásahu DHZ Stará Bystrica.

​Zamestnancom družstva sa ešte pred príchodom hasičov podarilo všetky zvieratá dostať bezpečne von."Z jednej strany sa dal hasiť požiar a z druhej strany sa dali zvieratá vyvádzať von únikovou trasou," povedal Vladimír Kulas, veliteľ zásahu DHZ Stará Bystrica.

Rozsiahly požiar likvidovali okrem dobrovolných hasičov z Bystrice a Radôstky aj profesionálni hasiči z Čadce a zo žilinskej záchrannej brigády. "Kvôli odvetrávaniu objektu a dohášaniu ohnísk sa rozoberá strešná konštrukcia," povedal Patrik Buchcar, veliteľ zásahu HaZZ Čadca

"Hasiči museli zasahovať v autonómnych dýchacích prístrojoch," povedal Jaroslav Kapusniak, riaditeľ KR HaZZ Žilina. "Nikto zo zamestnancov ani príslušníkov nebol zranený" povedal Patrik Buchcar, veliteľ zásahu HaZZ Čadca. Zachrániť sa podarilo všetok dobytok.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:40 NA HRANE
22:35 SEDEM
23:35 Vražedné čísla IV.
20:25 Warcraft: Prvý stret
23:05 Pod paľbou
01:30 Profesionáli
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
23:55 Spackané plastické operácie II.
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam VIII.
22:55 Okido I.
22:10 Valhalla: Říše bohů
00:00 Trojitá hrozba
01:30 Pomsta zelených draků