Dánsky konštruktér sa priznal k vražde novinárky Kim Wallovej

09.09.2020 17:00 Noviny.sk Krimi

Dánsky konštruktér sa priznal k vražde novinárky Kim Wallovej

Archívne video
embed kód
KODAŇ / Dánsky konštruktér Peter Madsen sa pri nakrúcaní novej dokumentárnej relácie priznal k vražde švédskej novinárky Kim Wallovej. Informoval dánsky denník Berlingske Tidende. Za vraždu novinárky bol v roku 2018 odsúdený na doživotie, svoju vinu doposiaľ popieral.

Priznanie zaznelo v jednom z telefonátov 49-ročného Madsena s novinárom spoločnosti Discovery Kristianom Linnemannom pri príprave dokumentárneho seriálu Tajné nahrávky. "Je to moja vina, že zomrela. A je to moja vina, pretože som spáchal ten zločin. Je to všetko moja vina." Povedal to údajne Madsen novinárovi Linnemannovi v telefonáte z väzenia. Uviedol tiež, že z plavby si pamätá "každú milisekundu." Dokument sa snaží odpovedať na zásadnú otázku, prečo Kim Wallová musela zomrieť.

Madsenovu výpoveď v relácii analyzuje súdny psychiater a policajný vyšetrovateľ. Novinárka Wallová nastúpila 10. augusta 2017 večer do ponorky Nautilus spoločne s dánskym majiteľom plavidla. Chcela o tomto konštruktérovi samoukovi, ktorý je posadnutý dobývaním morí a vesmíru, napísať článok. V noci jej sprievodca nahlásil jej zmiznutie. V mori sa neskôr našli časti tela novinárky.

Nasledujúci rok Madsena usvedčili z vraždy a dostal doživotný trest. Obeť podľa súdu mučil, sexuálne zneužil, zavraždil a následne mŕtve telo rozrezal a hodil do mora. Konštruktér svoj čin dopredu chladnokrvne naplánoval, konštatoval súd.

Vynálezca Madsen pôvodne tvrdil, že novinárku v poriadku z ponorky vysadil na breh. Neskôr vyhlásil, že zomrela nešťastnou náhodou, keď na ňu spadol ťažký poklop ponorky. Potom výpoveď ešte raz zmenil a povedal, že sa nadýchala oxidu uhoľnatého vo vnútri jeho podomácky vyrobeného plavidla, zatiaľ čo on sám bol na vonkajšej palube. Madsen priznal, že sa tela následne rozhodol zbaviť, rozrezal ho a hodil do mora. Ponorku potom nechal zámerne stroskotať.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:50 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:25 Prepáč, si ženatý
19:45 Profesionáli
20:25 Hitman: Agent 47
17:50 Keby bolo keby 2
18:55 Keby bolo keby 2
20:10 Myšlienky vraha
17:55 Rapotáčik 2
18:05 Najmenší slon na svete
18:15 Požiarnik Sam VIII.
16:30 Čarodějovy hodiny
18:25 Líbat nevěstu zakázáno
20:15 Královna ledu