V Hričovskom kanáli našli mŕtvolu: Už je známe, o koho išlo

V Hričovskom kanáli našli mŕtvolu: Už je známe, o koho išlo

HVOZDNICA / Vodohospodársky podnik vypúšťal kanálovú sústavu Hričovskej priehrady. Celý mesiac z jej dna vyťahovali vraky áut, zbrane a v jednom aute sa našli aj kostrové pozostatky človeka. Dnes je už známe o koho išlo.

S ubúdajúcou vodou kanál odhaľoval rôzne tajomstvá. Našli sa v ňom zbrane, trezor, ale aj ukradnuté autá. "Polícia nás požiadala o súčinnosť pri vyťahovaní dvoch osobných vozidiel z hričovského kanála, ktoré po vypúšťaní ostali trčať z hladiny," vyjadril sa veliteľ zásahu HaZZ Považská Bystrica Ľubomír Vančo.


Polícia nás požiadala o súčinnosť pri vyťahovaní vozidiel v hričovskom kanáli ktoré po vypúšťaní ostali trčať z hladiny. "Dlho to nebolo vypustené, ľudia všeličo hodia do vody," povedal jeden zo svedkov.

Z kanála pri Hvozdnici vytiahli hasiči golf, ktorý mal považskobystrické evidenčné číslo. V aute našli kostrové pozostatky človeka, no až znalecké skúmanie odhalilo viac. Kostrové pozostatky boli mužského pohlavia. Testy DNA preukázali, že patrili nezvestnému Petrovi. Peter, prezývaný sup, zmizol aj so svojím autom pred 17-timi rokmi.


"Expertíznym skúmaním bolo preukázané, že ide o hľadaného muža z okresu Považská Bystrica, po ktorom bolo vyhlásené pátranie ešte v roku 2003. V čase vyhlásenia pátrania mal muž 35 rokov," uviedla hovorkyňa KR PZ Trenčín Dana Adamíková.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 9-1-1
21:30 9-1-1: Texas
22:30 Kuriér
20:25 Pravá blondínka
22:30 Straight Outta Compton
01:35 Najlepšie svetové videá II.
21:00 Dr. House I.
21:55 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIII.
21:25 Bob staviteľ
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
20:15 Nebezpečná laskavost
22:20 Let
00:30 Strážce spravedlnosti I.