V Hričovskom kanáli našli mŕtvolu: Už je známe, o koho išlo

V Hričovskom kanáli našli mŕtvolu: Už je známe, o koho išlo

HVOZDNICA / Vodohospodársky podnik vypúšťal kanálovú sústavu Hričovskej priehrady. Celý mesiac z jej dna vyťahovali vraky áut, zbrane a v jednom aute sa našli aj kostrové pozostatky človeka. Dnes je už známe o koho išlo.

S ubúdajúcou vodou kanál odhaľoval rôzne tajomstvá. Našli sa v ňom zbrane, trezor, ale aj ukradnuté autá. "Polícia nás požiadala o súčinnosť pri vyťahovaní dvoch osobných vozidiel z hričovského kanála, ktoré po vypúšťaní ostali trčať z hladiny," vyjadril sa veliteľ zásahu HaZZ Považská Bystrica Ľubomír Vančo.


Polícia nás požiadala o súčinnosť pri vyťahovaní vozidiel v hričovskom kanáli ktoré po vypúšťaní ostali trčať z hladiny. "Dlho to nebolo vypustené, ľudia všeličo hodia do vody," povedal jeden zo svedkov.

Z kanála pri Hvozdnici vytiahli hasiči golf, ktorý mal považskobystrické evidenčné číslo. V aute našli kostrové pozostatky človeka, no až znalecké skúmanie odhalilo viac. Kostrové pozostatky boli mužského pohlavia. Testy DNA preukázali, že patrili nezvestnému Petrovi. Peter, prezývaný sup, zmizol aj so svojím autom pred 17-timi rokmi.


"Expertíznym skúmaním bolo preukázané, že ide o hľadaného muža z okresu Považská Bystrica, po ktorom bolo vyhlásené pátranie ešte v roku 2003. V čase vyhlásenia pátrania mal muž 35 rokov," uviedla hovorkyňa KR PZ Trenčín Dana Adamíková.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Logan Lucky: Miliónová lúpež
23:10 Janko a Marienka: Lovci čarodejníc
01:05 Boj o Hodvábnu cestu
20:25 Boj o Hodvábnu cestu
22:40 Dánske dievča
01:15 Šanghajský rebel
21:55 Kravaťáci VIII.
22:55 Učitelia v utajení
00:00 INKOGNITO
22:05 Kúzlovanie
22:15 Medzi nami zvieratkami
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
21:55 Příběh mého syna
00:00 Strážce spravedlnosti II.
00:45 Strážce spravedlnosti II.