Brutálny útok v MHD: Stanislav, ktorý sa vyhrážal manželom smrťou, si odpyká trest v base

Brutálny útok v MHD: Stanislav, ktorý sa vyhrážal manželom smrťou, si odpyká trest v base

BRATISLAVA / Kauza brutálneho útoku v Bratislavskej MHD opäť pred súdom. Stanislav, ktorý sa vyhrážal manželom smrťou, chcel ísť na slobodu. Jeho kamarát, ktorý manželov dobil si pritom už odpykáva právoplatný trest.

"Mám to u ri*i. To bola extra zaujatosť súdu. Nič viac. Nevydieral som ich. Zabránil som ako jediný 20 cestujúcich v bitke a ďalej sa neopakujem dovidenia," povedal stanislav, ktorý sa vyhrážal manželom smrťou.

Toto boli Stanove slová len pár minút potom, ako mu senát Krajského súdu potvrdil verdikt prvostupňového súdu, ktorý si vypočul ešte v máji. V praxi to znamená, že Stanislav si trest odsedí na tvrdo v base.

Krajský súd odvolanie obžalovaného zamietol a potvrdil mu 3-ročný pobyt za mrežami. "Nedostal som doživotie. Ja si to odsedím. Neni to v poriadku. Očakával som, že idem domov, nevadí ideme ďalej," vyjadril emócie tesne rozsudku Stanislav.

Stano sa ešte v máji minulého roku manželom vyhrážal so zaťatými päsťami. Vraj ak útok nahlásia na políciu, tak si ich nájde a pozabíja. Mladík to vždy odmietal a tvrdil, že on bol ten, ktorý ich pred kamarátom Ondrejom bránil.

Prvostupňový súd ho za vyhrážky poslal na tri roky do väzenia. Jeho kamarát Ondrej, ktorý žene zlomil sánku a manželovi dal niekoľko rán päsťou, dostal 4 roky. Konflikt v autobuse sa začal potom, ako jeden zo skupiny 4 mladíkov hodil do manželov mokrú ponožku.

"Klient sa cíti nevinný. Klient má ešte zákonnú možnosť využiť podania mimoriadnych opravných prostriedkov," uviedol Stanislavov obhajca Michal Bezák. Mladíkovi v jeho sne dostať sa na slobodu nepomohla ani jeho kriminálna minulosť. Bol už totiž dvakrát súdne trestaný za krádeže. Navyše v čase, keď sa vyhrážal manželom bol v podmienke.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:20 Dr. Dokonalý
06:00 Krimi
06:35 Noviny TV JOJ
05:40 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
07:50 NOVÁ ZÁHRADA
05:15 Súdna sieň
05:55 HESLO
06:45 KEBY BOLO KEBY - Láska, sex a šťastie
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:30 Vévodkyně
08:30 Modrý slon
09:55 Pomáda: Živě