Zatiahnuté
18°
Bratislava
Urban
25.5.2022
FOTO: Tragická nehoda pri Sečovciach. Po zrážke s traktorom vyhasol život motocyklistu
Zdielať na
Krimi

FOTO: Tragická nehoda pri Sečovciach. Po zrážke s traktorom vyhasol život motocyklistu

SEČOVCE / Po zrážke motocykla s traktorom v katastri obce Sečovce (okres Trebišov) zahynul 45-ročný motocyklista z Košíc. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová. K nehode došlo v piatok 24. júla približne o 17:20.

Podľa doterajších zistení vodič viedol motocykel v smere od Sečoviec na obec Dargov, pričom za križovatkou za obcou Trnávka na rovnom úseku cesty predchádzal kolónu pred ním idúcich vozidiel, kde z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke motocykla s traktorom s vlečkou, ktorého vodič odbočoval vľavo na poľnú cestu. Spolujazdkyňa motocyklistu utrpela ťažké zranenia.

Pri dopravnej nehode podľa predbežnej lekárskej správy vodič motocykla utrpel mnohopočetné poranenia, ktorým po prevoze leteckou záchrannou službou do nemocnice podľahol. Vodič traktora sa nezranil, dychová skúška bola uňho negatívna. U nebohého vodiča bude prítomnosť alkoholických nápojov a omamných látok v jeho organizme zisťovaná pri pitve. Spolujazdkyni na motocykli bola odobratá vzorka krvi, ktorá bola zaslaná na toxikologické vyšetrenie.

Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravnej nehody je predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti.

Poškodením motocykla značky Kawasaki vznikla škoda predbežne vyčíslená na približne 6 500 eur a poškodením traktora škoda vo výške približne 2 000 eur. Počas dokumentovania dopravnej nehody bola cesta I/19 za Sečovcami smerom na obec Dargov úplné uzavretá do 19:40. Príslušníci PZ riadili cestnú premávku a regulovali obchádzkovú trasu.

Bil ho, škrtil a hodil ho o zem. Mladého vodiča pri Michalovciach napadol motorkár: 

Súvisiace články

Najčítanejšie