V Poprade chytili osoby, ktoré viezli v aute pervitín. Jeden z nich je lekár a bývalý poslanec

V Poprade chytili osoby, ktoré viezli v aute pervitín. Jeden z nich je lekár a bývalý poslanec

POPRAD / V piatok večer zadržali popradskí kriminalisti troch ľudí. Viezli sa v aute, v ktorom našli pervitín. Jeden zo zadržaných je bývalý mestský poslanec a lekár známy z kauzy ukradnutej zbrane.

​Hlavná cesta do mesta, blikajúce policajné autá a medzi nimi jedno civilné. A práve to mužov zákona zaujímalo. Išlo o akciu, ktorá súvisela s drogami. Trojčlenná posádka na výzvu vyšla z auta bez odporu, jedného člena však už policajti poznali. Išlo o lekára, ktorý je známy z kauzy ukradnutej zbrane. V tom čase bol poslancom mestského zastupiteľstva aj všeobecným lekárom.

Koncom roka 2016 mal nájsť spomínaný vtedajší poslanec vo svojom aute zbraň. Tento fakt však neoznámil polícii, ale vložil ju do skrinky a tú ukryl do blízkosti svojej ambulancie, kde ordinoval ako lekár. Skrinku vtedy našiel náhodný okoloidúci. Pre skrinku so zbraňou si na políciu prišiel práve lekár-poslanec. Zbraň pochádzala z krádeže, do ktorej bol zapletený poslancov kamarát a ukryl ju do jeho auta.

Poslanec-lekár však nález neoznámil, a tak tento zamotaný prípad skončil na súde. Sudkyňa neuverila jeho vyhláseniu, že je nevinný. Bol obžalovaný zo zločinu nedovoleného ozbrojovania. Bol tiež podmienečne odsúdený, ale odvolal sa na krajský súd. No a teraz má opäť, čo vysvetľovať kriminalistom.

Poslancom už nie je, lekárom však áno. V aute, v ktorom sa v piatok večer viezol, našli policajti pervitín. Na policajnom oddelení skončili aj muž i žena, ktorí boli s ním. "Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva policajného zboru v Poprade vedie trestné stíhanie vo veci drogovej trestnej činnosti. Popradský vyšetrovateľ v prípade naďalej vykonáva potrebné procesné úkony," uviedla hovorkyňa KR PZ Prešov Jana Ligdayová.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:30 Profesionáli III.
20:25 Pravá blondínka
22:30 Straight Outta Compton
20:10 Kosti III.
21:00 Dr. House I.
21:55 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
20:35 Bob a Bobek králiky z klobúka
20:15 Nebezpečná laskavost
22:20 Let
00:30 Strážce spravedlnosti I.