Cyklomost "Chucka Norrisa", do ktorého narazil kamión, musí župa uzavrieť

02.07.2020 14:14 Noviny.sk Krimi

Cyklomost "Chucka Norrisa", do ktorého narazil kamión, musí župa uzavrieť

Archívne video
embed kód
BRATISLAVA / Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi musia uzavrieť. Rozhodla o tom miestna župa, ktorá musí vykonať diagnostické skúšky.

Bratislavský samosprávny kraj  vo štvrtok 2. júla uzavrel Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi. "Dôvodom je kamión, ktorý sa po ňom previezol v stredu v ranných hodinách. Keďže cyklomost nebol stavaný pre takýto druh ťažkej dopravy, musí sa podrobiť diagnostickej skúške, či neprišlo k jeho poškodeniu, či porušeniu statiky," uvádza kraj a dodáva, že zatvorený bude do odvolania. Do zákazu vošiel kamión so slovenskou evidenčnou značkou z rakúskej strany, kde chýbali zákazové značky. Zastavili ho až zábrany v Devínskej Novej Vsi. Následne teda musel celým cyklomostom cúvať späť.

Regionálne cesty Bratislava (RCB) ako správca cyklomosta musia aktuálne vykonať jeho diagnostiku, aby zistil, či neprišlo k porušeniu statiky alebo prípadnému poškodeniu jeho častí, nakoľko bol konštruovaný na nosnosť maximálne pre záchranné zložky, teda sanitky či hasičské autá. Až po dokončení a vyhodnotení, že cyklomost je bezpečný, sa môžu naň vrátiť peší aj cyklisti. "Vodič ohrozil seba, životy iných aj statiku mosta. Mohol poškodiť dôležitý spojovací článok regionálnej siete rakúskych a slovenských cyklotrás, využívaný cyklistami, pešími turistami, ako aj záchrannými zložkami. Takéto konanie je neakceptovateľné a verím, že bude vyvodená zodpovednosť," zdôraznil predseda BSK Juraj Droba.

Prípadom sa už zaoberá príslušný útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV. Incident vyšetruje ako podozrenie zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa podala aj mestská časť Bratislava – Devínska Nová Ves. Na základe výsledkov vyšetrovania a určenia vinníka si bude BSK uplatňovať nárok na uhradenie nákladov v súvislosti s diagnostikou či prípadnými opravami cyklomosta."Prípadom sa už zaoberá príslušný útvar OR PZ v Bratislave IV, ktorý vec vyšetruje ako podozrenie zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti," uviedla policajná hovorkyňa.


Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
09:30 Súdna sieň
06:00 DEDIČSTVO
07:25 Panelák
08:45 Simpsonovci IV.
06:35 POLICAJTI V AKCII
07:45 Prvé oddelenie
08:10 Prvé oddelenie
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
07:10 Požiarnik Sam IX.
07:20 Požiarnik Sam IX.
06:10 Valerian a město tisíce planet
08:35 Rodinný víkend
10:30 Blbec k večeři