Vážna nehoda kamiónu s autom na Kysuciach. Vodič (70) leží vo vážnom stave v nemocnici

Vážna nehoda kamiónu s autom na Kysuciach. Vodič (70) leží vo vážnom stave v nemocnici

KYSUCE / Pri Kysuckom Lieskovci sa zrazilo osobné auto s kamiónom. Vážna nehoda skomplikovala dopravnú situáciu v regióne Kysúc aj Žiliny. Starší vodič prešiel do protismeru náhle. Poliak, ktorý šiel oproti šliapol na brzdu a snažil sa vyhnúť čelnej zrážke.

Dnes má Jiří, ktorý po zrážke s kamiónom leží vo vážnom stave v Univerzitnej nemocnici v Martine 70 rokov. Za kysuckým lieskovcom stratil kontrolu nad autom. 

"Z doposiaľ nezistených príčin prešiel vodič osobného auta do protismeru, kde sa zrazil s cisternou," informuje policajná hovorkyňa Jana Balogová. Poľský vodič cisterny sa osobnému autu snažil vyhnúť no zrážke už zabrániť nedokázal. Na miesto smeroval aj záchranársky vrtuľník ten pristál priamo na ceste. Zakliesneného vodiča z auta vystrihli hasiči.

"Nárazom utrpel vážne poranenia hornej končatiny hrudníka, ramena a podozrenie na poranenie brucha, po stabilizovaní bol vrtuľníkom prevezený do nemocnice v Martine," informuje hovorkyňa ATE Poprad Zuzana Hopjaková. Polícia nariadila odber krvi pre zistenie prítomnosti alkoholu v tele. 

Vážna nehoda sa stala v úseku, kde nie je možná žiadna obchádzka. Vodiči stáli v kolónach medzi Žilinou a Čadcou. Paralizované ale ostalo aj Kysucké Nové Mesto a okolité obce.

Štyri hodiny nebolo možné dostať sa zo Žiliny do Čadce a ani naspäť. Cestu 1/11 sprejazdnili až po zdokumentovaní nehody a odtiahnutí havarovaných vozidiel. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny