Záchranári z Malej Fatry mali plné ruky práce: V horách takmer porodila tehotná turistka

Záchranári z Malej Fatry mali plné ruky práce: V horách takmer porodila tehotná turistka

MALÁ FATRA / Horskí záchranári z Malej Fatry majú za sebou náročný víkend. V sobotu pomáhali dvom ľuďom. Turista podcenil pitný režim, turistka sa zase vybrala na menšiu túru aj napriek tehotenstvu. Našťastie, sa do nemocnice aj vďaka rýchlemu zásahu horských profesionálov dostala včas a bábätko sa tak narodilo v nemocnici a nie pod holým nebom v horách.

Horskí profesionáli znášali 63-ročného muža z Jánošíkových dier. "Keď sme prišli k pacientovi, tak už bol stabilizovaný, bola tam sestrička, ktorá mu podala prvú pomoc," vyjadril sa príslušník HZS Malá Fatra Lukáš Gallo.

"Sme zistili, že vypil málo vody, takže aj to mohla byť príčina kolapsového stavu," skonštatoval príslušník HZS Malá Fatra Andrej Bárdy. Šiesti záchranári nabalili 63-ročného turistu do nosidiel a čakal ich náročný zostup cez Jánošíkove diery. "Samozrejme ten transport tými rebríkmi bol náročný," zhodnotil Gallo.

Pomoc horských záchranárov potrebovala aj 34-ročná tehotná žena, ktorej prišlo na menšej prechádzke náhle nevoľno. "Do terénu odišlo 5 záchranárov. Sme ju naložili na vozík a urýchlene sme ju transportovali do Štefanovej," povedal Bárdy.

Na turistku už v Štefanovej čakali záchranári, ktorí ju previezli do nemocnice. "Máme informácie, že dieťatko sa narodilo. Nevieme, či je to chlapček alebo dievčatko, ale malo by byť v poriadku," prezradil Bárdy.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:10 Dr. Dolittle 3
09:15 Kráľ Škorpión 3
11:30 Ľadové ostrie
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
10:20 Na krídlach lásky
06:35 Keď je pečenie umenie III.
07:25 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
08:25 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
07:10 Požiarnik Sam IX.
07:20 Požiarnik Sam IX.
07:30 Kúzlovanie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny
10:55 Skoro dospělá