Starenku (89) požiadala o pohár vody a potom ju zbabelo okradla. Zlodejka si odniesla stovky eur

Starenku (89) požiadala o pohár vody a potom ju zbabelo okradla. Zlodejka si odniesla stovky eur

DEMJATA, / O nemalé úspory pripravila zlodejka 89-ročnú dôchodkyňu z Demjaty neďaleko Prešova. Pod zámienkou, že ju bolí hlava, vošla do domu a babičku požiadala o pohár vody. Dobrý skutok ju vyšiel draho. Zlodejka si odniesla stovky eur.

Zlodejka prišla do domu pani Anny dokonca dvakrát po sebe. Najskôr sa vypytovala, či nemá na predaj matrace a po chvíli prišla znova. Od staršej ženy, ktorá býva sama v rodinnom dome, si vypýtala pohár vody. V nestráženej chvíli ju však pripravila o nemalé úspory. "Mala som aj hrnček, som jej napúšťala a ona už tam pri tamtých dverách," povedala okradnutá žena Anna.

89-ročná žena ani nevedela, kedy prišla o peniaze. Plechová dóza, v ktorej ich mala uložené, bola po odchode podozrivej ženy prázdna. Ostal v nej iba lístok, na ktorom mala domáca pani zrátané odložené úspory. "Polícia vec preveruje ako podozrenie z porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže," uviedol hovorca KR PZ Prešov Igor Pavlik.


"Denno denne na to pozerajú v televízii a vidíte, že vždy sa nájdu podvodníci, ktorí vedia tých starých dobrých ľudí oklamať," vyjadril sa starosta Demjaty Vladislav Bašista. "A či ja som znala, že ona tam bola. Dvihla matrac tam bolo pod vrchom," povedala pani Anna.


Policajti upozornili na potulujúcich sa zlodejov, aj ľudí v okolitých obciach. V Prešovskom kraji evidujú od začiatku roka 5 podobných prípadov, kde sú obeťami podvodníkov, či zlodejov práve dôverčiví seniori. "My sme hlavne tých starších upozorňovali cestou obecného rozhlasu a letáčikov, aby si dávali pozor," dodal Bašista. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:20 Súdna sieň
11:00 Dr. Dokonalý
12:00 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
10:15 Najlepšie svetové videá V.
11:30 Áno, šéfe USA III.
12:30 NOVÁ ZÁHRADA
10:20 UHÁDNI MÔJ VEK
11:20 Vražedné Miami II.
12:20 Presne takto o rok I.
10:45 Medzi nami zvieratkami
10:50 Jahôdka a jej kamaráti III.
11:10 Rybičky Flip a Flap
10:30 Blbec k večeři
12:30 Děkan Spanley
14:20 Kapela přijela