V košickom sídle bývalej poisťovne Rapid Life zasahovali policajti. V objekte mali nájsť rádioaktívny materiál

V košickom sídle bývalej poisťovne Rapid Life zasahovali policajti. V objekte mali nájsť rádioaktívny materiál

KOŠICE / V bývalej budove radiologického ústavu v Košiciach na Grabiarskej ulici našli nebezpečné látky. Prípadom sa okamžite začala zaoberať polícia a vyšetrovací tím.

"Policajti vykonali potrebné prvotné úkony, miesto zabezpečili a privolali policajných envirošpecialistov a ďalších odborníkov, ktorí zaistení materiál podrobia expertíznemu skúmaniu," informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.  Podľa našich informácii by malo ísť o rádiologické nuklidy a kobalt, ktoré boli nájdené v trezore na prízemí ešte za čias rádiologického ústavu. V budove v minulosti sídlila aj poisťovňa. Zamestnanci ani len netušili, že v priestoroch kde pracovali, sa môže nachádzať takéto potenciálne nebezpečenstvo.

"V živote by nikoho z nás nenapadlo, že v podstate sa tam niečo také môže nachádzať, takže ja sa teraz cítim ohrozená a nie len ja, ale všetci moji ľudia, ktorí tam týždne pracovali, ktorí preberali tie doklady a vôbec sme nevedeli, že sme v takom nebezpečnom prostredí," vyjadrila sa správkyňa Rapid Life Irena Sopková.

"Už v tejto chvíli však môžeme povedať, že nehrozí žiadne nebezpečenstvo ani ohrozenie obyvateľstva. Viac informácii poskytneme, keď to procesná situácia dovolí," informovala ďalej hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:35 HESLO
23:20 Kosti II.
00:20 Aféry
20:25 OKTAGON UNDERGROUND - FINÁLE
01:45 Farba pleti
03:45 Súdna sieň
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXI.
23:55 Tajné životy boháčov IV.
00:25 Tajné životy boháčov IV.
22:55 Okido I.
23:05 Jahôdka a jej kamaráti I.
23:30 Arthur a Minimojovia
22:05 V utajení
23:50 Strážce spravedlnosti I.
00:35 Strážce spravedlnosti I.